اخبار

نشست مدیریت بهره برداری از ظرفیت پارک های زاهدان برای بانوان

نشست مدیریت بهره برداری از ظرفیت پارک های زاهدان برای بانوان
معاونت امور عمرانی استاندار در نشست مدیریت بهره برداری از ظرفیت پارک های زاهدان برای بانوان مطرح کرد:
تلاش برای تخصیص اعتبار در جهت تجهیز و تکمیل پارک بانوان زاهدان
این نشست پیش از ظهر امروز به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار  و باحضور مدیران کل شهری و فنی و بانوان و خانواده و هیات رییسه شورای شهر و معاونت شهرداری زاهدان برگزار شد .
 
 
دکتر باقر کرد معاونت امور عمرانی استاندار در این نشست بیان نمودند:
با هدف ایجاد فضایی برای ورزش و تفریح بانوان و اشتغالزایی چندین پارک در شهر زاهدان جانمایی می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این نشست که در استانداری برگزار شد،اظهار داشت: به منظور اشتغال پایدار بانوان تولید کننده که اکثرا سرپرست خانوار نیز می باشندتعدادی پارک های شهر زاهدان به منظور فروش محصولات تولیدی و صنایع دستی این افراد جانمایی ‌می شود. 
باقر کرد در ادامه بر استفاده از این فضاها برای اشتغال زایی تاکید کرد و افزود :با این رویکرد مدل پایدارتری در جهت توسعه و اشتغال برای زنان شکل خواهد گرفت.
 
وی در خصوص مباحث جلسه پیرامون واگذاری بخشی از ظرفیت باغ خانواده به بانوان تولید کننده بیان داشت: شهرداری پس از رایزنی با بخش خصوصی میزان امکان استفاده و مدت زمان واگذاری این محل به بانوان را مشخص و نتیجه را به منظور برنامه ریزی بیشتر به دفتر امور بانوان استانداری اعلام نماید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در خصوص تکمیل پروژه پارک بانوان زاهدان نیز گفت: تلاش می‌کنیم سالانه میزان اعتبار مشخصی از اعتبارات عمرانی استان را برای تجهیز و تکمیل بخش هایی از این پارک اختصاص دهیم.
وی در پایان در ارتباط با ایجاد فضای سبز در محل پارک بانوان افزود:در حال حاضر هیچ مانعی برای ایجاد فضای سبز در محوطه پارک بانوان وجود ندارد و شهرداری می تواند درختکاری این پارک را بر اساس نقشه های در اختیار آغاز کند.
 
مدیرکل بانوان و خانواده ی استانداری نیز در این نشست بر لزوم توجه ویژه به فضاهای ورزشی و تفریحی برای بانوان تاکید کرد و افزود: پروسه ی افتتاح پارک بانوان نیازمند توجه بیشتر و تعامل ویژه دستگاه های اجرایی است.

 

 

۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۳