اخبار

نشست مطبوعاتی دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری پیرامون تشریح دستاوردهای سفر اخیر وزیر کشور به منطقه سیستان در حوزه عمرانی

نشست مطبوعاتی دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری پیرامون تشریح دستاوردهای سفر اخیر وزیر کشور به منطقه سیستان در حوزه عمرانی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از اهتمام دولت برای رفع مشکلات سیستان و بلوچستان خبر داد .
دکتر باقر کرد در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه هدف سفر مقامات و مسئولان کشوری به سیستان و بلوچستان، بررسی تاثیرات خشکسالی بر زندگی مردم منطقه و کمک به رفع آن است، اظهار داشت: در سفر هفدهم تیر وزیر کشور به شمال استان، در مجموع ١٠١مصوبه در قالب تفاهنامه از سوی دفتر رییس جمهور به ١٨ وزارت خانه و سازمان ابلاغ شده است که ٤٨ مورد آن به بخش عمرانی مربوط می شود.
وی افزود: از مجموع مصوبات مرتبط با حوزه عمرانی که به وزارتخانه ها ابلاغ شده، ٦ مصوبه مربوط به وزارت جهاد کشاورزی، ١٠ مصوبه مربوط به وزارت راه و شهرسازی و ١٨ مصوبه به وزارت نیرو اختصاص دارد که مصوبات برخی وزارتخانه ها بصورت کامل و برخی دیگر بصورت موردی به حوزه عمرانی مربوط می شود.
معاون عمرانی استانداری ادامه داد: بیشترین اعتبارات مصوب حوزه عمرانی در سفر وزیر به منطقه سیستان با پیش بینی بیش از ٧٠٠میلیارد تومان به حوزه راه و شهرسازی، نظیر تکمیل بزرگراه زاهدان - زابل - دوست محمد، تکمیل راه زابل - زهک، تکمیل راه میلک - زابل - نهبندان و اجرای طرح های راه روستایی اختصاص دارد.
کرد گفت: با توجه به اثرات شدید خشکسالی در منطقه، اجرای برخی از مصوبات و طرح های ابلاغ شده با ماهیت بحرانی در اولویت قرار دارند و باید در بأزه زمانی کوتاه مدت اجرا شوند.
وی افزود: با توجه به اینکه ١٠٠درصد سیستان و بلوچستان دچار خشکسالی است مقرر شده مشابه منطقه سیستان برای جنوب استان نیز یک بسته ی کامل از پیشنهادات و راهکارها با هدف برون رفت از مشکلات توسط مسئولان استانی ارائه شود.
معاون عمرانی استاندار در پایان خاطرنشان کرد: عزم دولت برای رفع مشکلات این منطقه جدی است به طوری که سیستان و بلوچستان از نظر اعتبارات در رده های نخست کشوری قرار داشته و دارد.
۶ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳