اخبار

مراسم استانی روز ملی دهیار

مراسم استانی روز ملی دهیار
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری: دهیاران برای معرفی جاذبه ها و توسعه ی گردشگری روستاها تلاش کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در مراسم استانی روز ملی دهیار در جمع دهیاران، شوراها و مسئولین استانی و شهرستانی در روستای جهانی کلپورگان شهرستان سراوان، گفت: دهیاران با نگاه های خلاقانه، جاذبه های گردشگری روستا را معرفی کنند.
باقر کرد، اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان ۷۱۲۴ روستا وجود دارند که ۱۶۱۶ روستا از گذشته و ۱۰۷۶ روستا در سال ۹۷ دارای دهیاری می شوند.
وی ادامه داد: تعداد دهیاری های استان تا پایان سال ٩٧ به ۲هزار و ٦٩٣ روستا خواهد رسید.
معاون عمرانی استانداری ادامه داد: درحال حاضر ۱۵۴ دهیار زن، ۹۶۷۶ عضو شورای اسلامی روستایی و ۳۹۵ خانم شورای روستایی و شهری داریم که توجه به تمامی بخش ها در مدیریت شهری و روستایی از نظر اجتماعی در دولت یازدم و دوازدهم مورد توجه بوده است.
دکتر کرد با بیان اینکه دولت تمامی تلاش خود را برای تأمین آب شرب دارد و حدود ۱۰۰۰ روستا بصورت سیار آبرسانی می شوند، اظهار داشت: اولویت اول دولت تأمین آب شرب برای مردم و در مرحله بعد کشاورزی است.
وی همچنین در همین راستا خواستار آموزش روش های صحیح مصرف آب و صرفه جویی در روستا و شهر توسط مراجع تأثیر گذار جامعه، شوراها و دهیاران شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در پایان با اشاره به درخشش استان در نمایشگاه روستائیان کشور، تصریح کرد: این مهم نشانگر وجود پتانسیل ها و استعدادهای مهم و ارزشمند در استان است.

۱ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۱۸