اخبار

جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان

جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری: پاسخگویی به مطالبات ساکنان شهرکهای برق و جهاد؛ گامی در جهت تحقق عدالت اجتماعی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان اظهار داشت: توجه و پاسخگویی به مطالبات ساکنان شهرکهای برق و جهاد گامی در جهت تحقق عدالت اجتماعی است.
دکتر باقر کرد در این جلسه تصریح کرد: در راستای رفع مشکلات ساکنان شهرکهای غرب شهر زاهدان، باید دستگاه های متولی نیازمندیهای این مناطق در بحث زیرساختها و معابر شهری احصاء و ظرف مدت یک هفته به منظور تصویب و تامین منابع اعتباری به استانداری ارائه کنند.
وی افزود: طرح الحاق شهرکهای جهاد و برق به محدوده و حریم شهر زاهدان از چند سال قبل مصوب شده که باید کمبودهای زیرساختی و نیازهای این مناطق هرچه سریع تر رفع شوند.
معاون استاندار از دستگاههای متولی خواست: با در نظرگرفتن دو مقوله وجدان اجتماعی و وظایف سازمانی هر چه زودتر نسبت به رفع مشکلات این مناطق اقدام کنند.
دکتر کرد با اشاره به طرح ویژه ترافیکی "مائده :خاطرنشان کرد: طرح ویژه ترافیکی "مائده " ابداعی از سوی استان سیستان و بلوچستان و به عنوان یک طرح پایلوت به تصویب مقامات کشوری رسیده است.
وی افزود: در این طرح دستگاههای عضو با هماهنگی و تعامل بین بخشی در جهت روانسازی و کاهش حوادث ترافیکی  همکاری لازم را با پلیس خواهند داشت و در این راستا میزان همکاری و فعالیت دستگاهها برای اجرایی شدن تمامی شاخصهای طرح مذکور در جلسات شورای ترافیک استان بررسی خواهد شد.
کرد با اشاره به مباحث مربوط به طرح جامع حمل و نقل شهر زاهدان، گفت: همه دستگاههای عضو شورای ترافیک برای کنترل ترافیک  و نهادینه شدن فرهنگ اصلاح رفتار ترافیکی با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.
وی تاکید کرد: شهرداری هرچه زودتر مطالعات طرحهای احداث تقاطع های غیر هم سطح شهر زاهدان از جمله اتصال مهرشهر و زیباشهر به جاده میرجاوه را هر چه زودتر به اتمام برساند تا ظرف مدت سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز شود.
معاون استاندار در پایان بر اجرای طرحهای پایش تصویری و سایراقدامات بازدارنده از جمله توقیف خودروهای متخلف و نصب سرعت گیرهای استاندارد در خیابان های حادثه خیز و پرتردد شهر تاکید کرد.
گفتنی است بازنگری و سنجش اقدامات دستگاههای عضو شورای ترافیک، بررسی مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر زاهدان ، هماهنگی جهت اجرای طرح ترافیکی سفرهای تابستانی و تبیین طرح ویژه ترافیکی مائده از عمده مباحث امروز شورای هماهنگی ترافیک استان بود.

 

 

۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۱