اخبار

بررسی آخرین وضعیت برخورداری شهروندان ساکن در حاشیه شهر زاهدان از امکانات شهری

بررسی آخرین وضعیت برخورداری شهروندان ساکن در حاشیه شهر زاهدان از امکانات شهری

جلسه بررسی بررسی آخرین وضعیت برخورداری شهروندان ساکن در حاشیه شهر زاهدان از امکانات شهری ، با حضور جناب آقای مهندس یارمحمدی ، نماینده محترم مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی و مدیران سایر دستگاههای اجرایی به ریاست دکتر باقر کرد ، صبح امروز پنجشنبه مورخ 97/3/24 با دستور کار ارائه گزارش هر دستگاه شامل گزارش آماری وضعیت موجود سرانه ها و برنامه های آتی دستگاه جهت حصول سرانه متوسط کشوری و ارائه نقشه جانمایی منطبق بر طرح تفضیلی شهر در هر دو حالت برگزار گردید .
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار داشت: برخورداری از حق آموزش از حقوق اولیه و اساسی همه افراد جامعه است و طبق قانون اساسی دستگاههای متولی موظفند شرایط لازم برای آموزش آنان را فراهم کنند.
 دکتر باقر کرد در جلسه "بررسی آخرین وضعیت برخورداری شهروندان ساکن حاشیه شهر زاهدان از امکانات شهری" که صبح امروز در استانداری برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور و طالبه نماینده مردم مبنی بر طرح و پیگیری مشکلات مردم ساکن حاشیه شهر زاهدان گفت: متاسفانه علی رغم اقدامات انجام شده کماکان برخی محلات حاشیه شهر از جمله محله قاسم آباد در بحث زیرساختهای مورد نیاز با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه هستند.
وی با تأکید بر لزوم جذب همه افراد لازم التحصیل گفت: با توجه به اینکه ساخت مدرسه از نظر فنی زمان بر است و تا آغاز فصل مدارس امکان بهره برداری از آن میسر نیست، باید در مناطقی که فضای کافی برای پذیرش دانش آموزان وجود ندارد، به طور موقت و کوتاه مدت از مدلهای جایگزین از جمله کانکس استفاده شود.
معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: دستگاههای اجرایی؛ راه و شهرسازی ، شهرداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وظیفه دارند با نظارت دفتر فنی استانداری ظرف مدت یک ماه زمین های مورد نیاز برای ساخت مدارس جدید در مناطق حاشیه شهر زاهدان را در اختیار اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان قرار دهند.
باقر کرد در ادامه به مباحث کمبود آب در مناطق حاشیه شهر زاهدان پرداخت و افزود: برای تامین آب بخشهایی از مناطق حاشیه با چالشهایی روبرو بودیم که با تدابیر اندیشیده شده به وسیله تانکر آب رسانی شده است.  
وی در پایان با تأکید بر استفاده بهینه از منابع آبی موجود توصیه کرد: شهرداری زاهدان از ظرفیت پساب تصفیه آب شرب شهر برای آبیاری فضای سبز استفاده نماید.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: ساکنین حاشیه شهر زاهدان در بحث امکانات و زیرساخت های شهری با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.
علیم یارمحمدی با طرح نمونه هایی از مشکلات مردم در این مناطق افزود: با توجه به درخواستهای مکرر مردمی انتظار می رود؛ زمینه استقرار امکانات اولیه آموزشی، بهداشتی ، آب آشامیدنی و سایر زیرساختهای شهری در مناطق حاشیه شهر زاهدان فراهم شود.

گفتنی است در این جلسه  مدیران دستگاههای اجرایی مربوطه به ارائه گزارشهایی پیرامون وضعیت موجود مناطق حاشیه ، طرح نیازمندیها و مشکلات اعتباری و برنامه های آتی دستگاهها برای رسیدن استان به شاخصهای متوسط کشوری پرداختند.