اخبار

جلسه " بررسی وضعیت کشتارگاههای استان"

جلسه " بررسی وضعیت کشتارگاههای استان"
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار: فراهم آوردن شرایط عرضه گوشت بهداشتی و سالم به مردم از عمده وظایف مسئولان است
 معاون هماهنگی امور عمرانی در جلسه " بررسی وضعیت کشتارگاههای استان" که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزارشد؛ اظهار داشت: با توجه به مرزی بودن استان و شیوع بیماریهای واگیر بین انسان و دام ، فراهم آوردن شرایط عرضه گوشت سالم و بهداشتی به مردم و جمع آوری کشتارهای غیربهداشتی از کوچه و خیابان از عمده وظایف مسئولان مربوطه در این بخش است.
باقر کرد در این جلسه با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون طرح احداث کشتارگاه در شهرستان ایرانشهر گفت: وجود حداقل یک مرکز ذبح بهداشتی  و ضابطه مند دام در هر یک از مناطق استان ضرورت دارد.
وی با تاکید بر راه اندازی اتاق پیش سرد در کشتارگاههای سنتی استان تصریح کرد: واحدهایی که پس از مهلت قانونی تعیین شده نسبت به راه اندازی اتاق پیش سرد اقدام نکنند ، مجوز فعالیت شان لغو خواهد شد.
یادآور می شود با راه‌اندازی سیستم‌های پیش‌سرد در کشتارگاه‌ها مخاطرات بسیاری از عوامل بیماری‌زا در گوشت قرمز به میزان بسیار چشم‌گیری کاهش می‌یابد و به علت کاهش دما و PH در اثر جمود نعشی، شرایطی ایجاد می‌شود که امکان رشد میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا در گوشت از بین می‌رود.
گفتنی است در این جلسه کلیات طرح احداث کشتارگاه در شهرستان ایرانشهر منوط به اخذ مجوزها و استعلامات قانونی مورد موافقت اعضاء قرار گرفت.