اخبار

گفت و گو معاون هماهنگی امورعمرانی با رادیو زاهدان به مناسبت روز مهندس

گفت و گو معاون هماهنگی امورعمرانی با رادیو زاهدان به مناسبت روز مهندس
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار : در خصوص حذف مهندسان صاحب تجربه از چرخه نظارت بر طرحهای عمرانی کشور تجدید نظر شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در گفت و گو با رادیو زاهدان به مناسبت پنجم اسفندماه (روز مهندس) گفت: امروز کیفیت ساخت و ساز ابنیه ها در شهرهای استان قابل قیاس با گذشته نیست که علت آن حرکت نوید بخش سازمان نظام مهندسی ساختمان در بخشهای مختلف است.
دکتر باقر کرد همچنین با تبریک زاد روز خواجه «نصیرالدین طوسی» و روز مهندس به  مهندسان با اشاره به دستورالعمل حذف شاغلان مهندس در 9 دستگاه دولتی از چرخه نظام مهندسی ساختمان اظهارداشت: حذف بخشی ازتوانمندی ها و تخصص مهندسان صاحب تجربه از چرخه نظارت بر طرحهای عمرانی کشور که بعضا در برخی بخشها ممکن است منحصربه فرد باشند، اشکال دارد و باید در این زمینه تجدید نظر شود.
وی افزود: قبل از تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان از تخصص و توان علمی مهندسان استفاده نمی شد و عملا در شهرسازی نقشی نداشتند.
وی ادامه داد: همچنین اصول فنی ساختمان ، تاسیسات ، معماری و سایر موارد مرتبط با ساخت و ساز در ساختمانها رعایت نمی شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: به عنوان نمونه در شرایط فعلی با ورود گاز به استان، امکان لوله کشی گاز در هیچ یک از ابنیه ها و ساختمانهایی که در گذشته ساخته شده اند، بدون تخریب آنها فراهم نیست.
دکتر کرد با بیان اینکه ساخت و سازها در گذشته از کیفیت لازم برخوردار نبوده اند، تصریح کرد: با تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و  تشکیل گروههای نظارتی و شورای انتظامی در سازمانها، کار نظارت بر ابنیه ها بصورت جدی شروع شد .
به گفته وی با اجرای طرح مکانیزه ارجاع نظارت بر ساخت و سازها برای تمام اعضاء در استان ، تحول جدی در کیفیت و نظارت بر ساخت و سازها به وجود آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۲۶