اخبار

جلسه «شورای هماهنگی ترافیک و کارگروه ایمنی و حمل و نقل جاده ای استان»

جلسه «شورای هماهنگی ترافیک و کارگروه ایمنی و حمل و نقل جاده ای استان»
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خبر داد: تیم ویژه ای به منظور بررسی وضعیت خدمات رسانی مجتمع های بین راهی استان در ایام نوروز تشکیل می شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با انتقاد از وضعیت ارائه خدمات توسط مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی در استان، اظهار داشت: تیمی ویژه به منظور بررسی وضعیت خدمات رسانی این مجتمع ها در ایام نوروز تشکیل و در صورت تخطی، برابر قانون با متخلفان برخورد می شود.

دکتر باقر کرد صبح امروز "چهارشنبه" در نشست مشترک «شورای هماهنگی ترافیک و کارگروه ایمنی و حمل و نقل جاده ای استان» که در استانداری تشکیل شد، گفت: زمینه تسهیل بازدید گردشگران از  یکصد روستای هدف گردشگری استان با ایمن سازی مسیرهای مواصلاتی و نصب تابلوهای راهنما از سوی دستگاههای متولی برای مسافران نوروزی فراهم می شود.
وی ضمن انتقاد از وضعیت ارائه خدمات توسط مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی در اکثر مناطق استان ، اظهارداشت: تیمی ویژه به منظور بررسی وضعیت خدمات رسانی این مجتمع ها در ایام نوروز تشکیل و در صورت تخطی، برابر قانون با متخلفان برخورد می شود.
معاون استاندار با تاکید بر بهبود عملکرد پایگاههای اورژانس بین راهی در زمان بروز حوادث، ادامه داد: به منظور جلوگیری از تهدید جان افراد سانحه دیده با توجه به عدم آنتن دهی خطوط ارتباطی در برخی مسیرهای مواصلاتی ، شرکت مخابرات استان ضمن ارتقاء کیفیت پوشش آنتن دهی در مسیرهای مواصلاتی یک گروه ویژه تمام وقت  جهت رفع نواقص احتمالی تشکیل دهد.
دکتر کرد افزود: ادارات میراث فرهنگی و گردشگری و آموزش و پرورش استان به منظور دسترسی مسافران نوروزی به خدمات مناسب از ظرفیت تمام مدارس برای اسکان اضطراری و موقت مردم استفاده کنند.  

وی با اشاره به تامین کارتهای سوخت آزاد در جایگاه های سوخت بیان داشت: شرکت نفت با توجه به افزایش بیشتر تردد خودروها در ایام نوروز، کارت های سوخت آزاد را در اختیار جایگاه ها  قرار دهد و نظارت کافی را بر عملکرد جایگاه ها در دستور کار خود قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اظهار تأسف از افزایش آمار تصادفات و تلفات انسانی در جاده های مواصلاتی استان، گفت: رانندگی ایمن و پرهیز از رانندگی پرخطر نیازمند فرهنگ سازی است که صدا و سیما و رسانه ها باید در این زمینه تلاش کنند.

دکترباقرکرد در پایان بر زیبا سازی بلوارها و میادین شهری ، نصب تابلوهای راهنما و مناسب سازی سرعت گیرها به ویژه در سطح شهر زاهدان تاکید کرد.

 

 

۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۳۷