اخبار

بررسی مسائل و مشکلات طرح راه آهن چابهار _ زاهدان

بررسی مسائل و مشکلات طرح راه آهن چابهار _ زاهدان
در نشستی به ریاست استاندار ، معاونین استاندار و مدیران مرتبط با طرح راه آهن چابهار – زاهدان ، آخرین وضعیت اجرای این طرح مورد واکاوی و بررسی دقیق قرار گرفت .

 

با دستور استاندار محترم ، آخرین وضعیت اجرای طرح راه آهن چابهار زاهدان و مشکلات پیش روی این طرح با حضور معاونین امور عمرانی و امور اقتصادی استاندار ، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، مجری طرح و مدیران مرتبط با این پروژه مورد بررسی قرار گرفت و بر تسریع در اجرای این پروژه  تاکید شد .

استاندار با بیان اینکه کلنگ این طرح در سال 89 به زمین خورده است و تا سه سال هیچگونه پیشرفت فیزیکی نداشته است ، اظهار داشت : با توجه به توسعه بندر شهید بهشتی و اهمیت ایجاد و توسعه مسیر ترانزیتی محور شرق ، اتصال خط ریلی از چابهار به زاهدان و بعد از آن به مرز میلک و اتصال به سرخس را بسیار مهم و حائز اهمیت برشمرد .

معاون هماهنگی امور عمرانی نیز در این نشست طول پروژه را 610 کیلومتر عنوان کرد و گفت : این طرح از شهرهای چابهار ، نیکشهر ، ایرانشهر ، خاش و زاهدان عبور می کند .

دکتر باقر کرد هم چنین اظهار داشت : این طرح به 8 قطعه تقسیم شده است که قطعه یک و دو آن از طرف چابهار به طرف ایرانشهر به ترتیب 87 و 60 درصد در زیرسازی پیشرفت فیزیکی دارد . دو قطعه دیگر از 4 قطعه این طرح از طرف ایرانشهر به سمت زاهدان 34 و 11 درصد در زیرسازی پیشرفت فیزیکی دارد .

 

لزب

۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۵۹