اخبار

بازدید مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری از روستای چاه حسینعلی به عنوان روستای هدف گردشگری

بازدید مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری از روستای چاه حسینعلی به عنوان روستای هدف گردشگری

مدیرکل محترم دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری سیستان وبلوچستان جناب مهندس جمالزهی روز جمعه مورخ ۹۶/۸/۵ از منطقه چاه حسینعلی از توابع بخش نصرت آباد شهرستان زاهدان بازدید به عمل آوردند. در این سفر که  به همت جناب آقای نوری(بخشدار محترم نصرت آباد) فراهم گردید،شماری از مسئولین،کارشناسان و همکاران استانداری و فرمانداری زاهدان ایشان را همراهی می‌کردند٬ وضعیت دهیاری چاه حسینعلی که به عنوان روستای هدف گردشگری و یکی از پایگاه های کویر لوت می باشد را مورد بررسی قرار دادند. همچنین در این سفر واحد فرآوری منیزیت حاجی مصریان قباد نارویی( که باعث اشتغالزایی و درآمدزایی در این منطقه دورافتاده گردیده است) نیز مورد بازدید و از نزدیک در جریان فرآیند تولید و مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفتند.
مهندس جمالزهی در این سفر ضمن ارائه رهنمودهای لازم به دهیار و شورای چاه حسینعلی از اختصاص مبلغ یک میلیارد ریال جهت اجرای طرح های گردشگری  این دهیاری خبر دادند و با توجه به ثبت جهانی کویر لوت بر فراهم نمودن بستر لازم جهت گردشگران داخلی و خارجی و ایجاد درآمد پایدار جهت مردم منطقه و دهیاری،تاکید نمودند.
در ادامه این سفر کلیه همراهان ساعاتی را به کویر نوردی و بهره از زیبایی های طبیعت پرداختند.
آنچه جذابیت و خاطره انگیزی این سفر را دوچندان نمود، محبت و مهمان نوازی معتمدین و اهالی منطقه بود که از همه این عزیزان بینهایت سپاسگزاریم.
*منطقه چاه حسینعلی در فاصله ۸۰ کیلومتری شمال شرق زاهدان در کرانه شرقی کویر لوت قرار دارد.

بازدید از روستای چاه حسینعلی1  

بازدید از روستای چاه حسینعلی2  

بازدید از روستای چاه حسینعلی3  

بازدید از روستای چاه حسینعلی4  

بازدید از روستای چاه حسینعلی5

۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۱