اخبار

راه‌آهن چابهار- زاهدان جهت توسعه صادرات سیستان و بلوچستان در حال احداث است

راه‌آهن چابهار- زاهدان جهت توسعه صادرات سیستان و بلوچستان در حال احداث است
در بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی از روند اجرایی راه آهن چابهار عنوان شد : راه‌آهن چابهار- زاهدان جهت توسعه صادرات استان در حال احداث است و تا پایان سال ۴۰ کیلومتر از پروژه ۷۴ کیلومتری قطعه هشتم راه‌آهن چابهار- ایرانشهر- زاهدان آماده ریل‌گذاری می‌شود.

دکتر کرد در جریان این سفر از پروژه ساخت راه آهن چابهار- ایرانشهر- زاهدان بازدید کرد و در جریان این بازدید اظهار داشت: قطعه 8 این پروژه 74 کیلومتر طول دارد که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان سال 40 کیلومترآن آماده ریل‌گذاری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیشرفت فیزیکی زیرسازی کل قطعه 8 از پروژه احداث خط آهن چابهار- زاهدان 13.22 درصد است.

وی خاطرنشان کرد: با تکمیل طرح راه آهن چابهار- ایرانشهر- زاهدان، بندر چابهار به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود که این امر مهم زمینه توسعه صادرات در استان را گسترش می‌دهد.

کرد اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا بخشی از عقب‌ماندگی تاریخی سیستان و بلوچستان را در چارچوب مباحث اقتصاد مقاومتی حل کرده و از این طریق از ظرفیت‌های بالای منطقه و بخش‌های مختلف بهره‌مند شویم.

۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۰۳