اخبار

همایش تجلیل از نقش آفرینان دومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر

همایش تجلیل از نقش آفرینان دومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر

همایش تجلیل از نقش آفرینان دومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر در تاریخ 96/1/28 با حضور استاندار جناب آقای هاشمی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور جناب آقای دکتر رصوی، معاونین استاندار، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و عوامل اجرایی دومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر در روستای هریدوک از توابع بخش لاشار شهرستان نیکشهر برگزار گردید.

در این همایش استاندار محترم جناب آقای هاشمی اظهار داشت:

تمامی مسئولان، فرمانداران و بخشداران با همراهی مردم تلاش کنند تا روستاهای این استان به محور تولید و اشتغال تبدیل شوند.

وی افزود: مردم پرتلاش روستایی تامین کننده لبنیات، پروتئین و انواع صنایع دستی، سکه دوزی و محصولات کشاورزی هستند که نیاز تمامی هموطنان و جذاب برای هر شهروند ساکن شهر و مسافر داخلی و خارجی است.
وی گفت: دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و افراد خلاق در روستاهای استان می توانند فعالیت ها و ایده های خوبی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید طراحی و اجرا کنند.

هاشمی گفت: همه مسئولان باید با رویکرد توسعه روستا محوری و سفرهای متعدد به روستاها مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده و رسیدگی کنند.

وی بر ایجاد نمایشگاهی از تلاش، هنر و توانمندی زنان و مردان روستایی و شهری در مسیر جاده ترانزیتی چابهار- زاهدان تاکید و خاطرنشان کرد: باید فرصتی فراهم شود تا مردم بتوانند محصولات تولیدی خود را به مسافران و گردشگران عبوری از این محور به فروش رسانند.
وی گفت: توجه به بخش گردشگری، آب، حاشیه نشینی و روستا چهار رویکرد برنامه محوری ما در سال جاری است و براساس آن حرکت های لازم و اجرایی انجام خواهد شد.

در ادامه جناب دکتر رضوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان داشت:

دولت برای توسعه، آبادانی و ایجاد اشتغال روستاهای سیستان وبلوچستان برنامه اجرایی وعملی دارد.

وی ادامه داد: سیستان وبلوچستان ظرفیت های بالایی در زمینه کشاورزی، معادن، گردشگری، تولید انواع صنایع دستی به ویژه سوزن دوزی دست دوز بلوچ و سکه دوزی و غیره دارد که توجه به این بخش موجب ایجاد اشتغال هزاران نفر می شود.
رضوی با بیان اینکه توسعه یافته ترین استان کشور بدون شک سیستان وبلوچستان است، خاطرنشان کرد: توسعه یافتگی به داشتن امکانات فیزیکی نیست بلکه داشتن انسان هایی بزرگ، نجیب و وفادار هر منطقه را توسعه یافته می کند.

 

همایش تجلیل از نقش آفرینان دومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر1  

همایش تجلیل از نقش آفرینان دومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر2  

همایش تجلیل از نقش آفرینان دومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر3  

همایش تجلیل از نقش آفرینان دومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر4

 

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۰۸