اخبار

تشکیل جلسه کارگروه شورای هماهنگی ترافیک استان

تشکیل جلسه کارگروه شورای هماهنگی ترافیک استان
معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری با تاکید به ایام باقی مانده تا پایان سال 95 و آغاز سفرهای نوروزی و به منظور فراهم آوردن سفری ایمن برای مسافرین در سطح استان و ضرورت هماهنگی ، نظارت و انتظامات ترافیکی در سطح شهرهای استان در ایام نوروز موضوعات دستور کار را مورد بررسی قرار داده و پس از بحث و تبادل نظر اعضا حاضر در جلسه این موضوعات به شرح ذیل به تصویب رسید :

با عنایت به ایام باقی مانده تا پایان سال 95 و آغاز سفرهای نوروزی و به منظور فراهم آوردن سفری ایمن برای مسافرین در سطح استان و حسب برنامه ریزی انجام شده شورای هماهنگی ترافیک استان با 8 دستورکار رأس ساعت 9 صبح روز یک شنبه مورخ 95/12/8 در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با ریاست جناب آقای دکتر کرد برگزار گردید .

موارد مطروحه :

1- طرح و بررسی ساماندهی و انضباط بخشی موتورسیکلت سواران متخلف حسب تصمیمات متخذه در یکصدو سی و یکیمن جلسه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور

2- طرح و بررسی در خصوص سامانه یکپارچه معاینه فنی خودروها و چگونگی اجرای طرح در استان حسب تصمیمات متخذه در یکصد و سی و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور

3- طرح و بررسی موارد هزینه کرد اعتبارات ماده 23 قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم رانندگی سال 1395 و بطور اخص شهر زاهدان

4- طرح و بررسی پیشنهاد پلیس راه استان دائر بر روکش آسفالت و ایمن سازی محور خاش- سراوان و بهره گیری از دولاین رفت و برگشت مجزا .

5- طرح و بررسی جلوگیری از جابجایی مسافر توسط خودروهای دارای پلاک شخصی در راههای استان پیشنهادی توسط پلیس راه استان مستند به ماده 203 آیین نامه راهنمایی و رانندگی .

6- بهره گیری و نهادینه کردن فرهنگ ترافیک با استفاده از ظرفیت و توان فرهنگ یاران ترافیکی شامل کارشناسان فرمانداریها ، فرهنگیان ، دهیاران و سایر کارمندان به هنگام استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی .

7- پیشنهاد فرماندهی انتظامی استان جهت اختصاص آمبولانس حمل اجساد ناشی از حوادث ترافیکی با توجه به بلاتکلیفی دستگاههای امداد رسان در این خصوص .

8- بررسی اقدامات اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز 96 و پیش بینی اقدامات هر یک از دستگاههای اجرایی در مدت زمان باقی مانده تا شروع طرح .

جناب آقای دکتر کرد ضمن تایید بر اجرایی شدن همه موارد مطرح شده در جلسه با هماهنگی و تعامل کلیه دستگاههای اجرای استان موارد ذیل را در حوزه ترافیک مورد تاکید قرار دادند .

- توقف عملیات عمرانی در راه ها از تاریخ 12/25 در حوزه برون شهری و از تاریخ 12/15در حوزه درون شهری 95/1/15

- آمادگی برای انجام رزمایش خدمات ترافیکی در تاریخ چهارشنبه 95/12/25 با حضور دستگاه های ذیربط عضو ستاد .

- شناسایی محورهای پرتردد و دارای فراوانی تصادف توسط پلیس راه استان بمنظور پوشش و برنامه ریزی مناسب و حضور به موقع سازمان های امدادی .

- افزایش اطلاع رسانی در خصوص واژگونی ، کمربند سرنشینان ، سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ توسط دستگاههای مسئول و با استفاده از رسانه های جمعی .

- استفاده حداکثری از ظرفیت آموزش و پرورش استان در خصوص همیاران پلیس و همچنین سایر متقاضیان دستگاههای اجرایی و دهیاران

- تهیه فهرست نیروها و امکانات به کارگیری شده در طرح نوروز 96 و ارائه آن جهت جمع بندی به پلیس راه استان .

۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۵۸