اخبار

برگزاری شورای هماهنگی ترافیک استان

برگزاری شورای هماهنگی ترافیک استان
با عنایت به ایام باقی مانده تا پایان سال و آغاز سفرهای نوروزی و به منظور فراهم آوردن سفری ایمن برای مسافرین در سطح استان و حسب برنامه ریزی انجام شده شورای هماهنگی ترافیک استان به ریاست دکتر کرد برگزار گردید .

در این جلسه طرح و بررسی ساماندهی و انضباط بخشی موتورسیکلت سواران متخلف حسب تصمیمات متخذه در یکصدو سی و یکیمن جلسه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت . ضمنا در این جلسه طرح و بررسی در خصوص سامانه یکپارچه معاینه فنی خودروها و چگونگی اجرای طرح در استان حسب تصمیمات متخذه در یکصد و سی و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مورد بررسی قرار گرفت .

·       طرح و بررسی موارد هزینه کرد اعتبارات ماده 23 قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم رانندگی سال 1395 و بطور اخص شهر زاهدان

·       طرح و بررسی پیشنهاد پلیس راه استان دائر بر روکش آسفالت و ایمن سازی محور خاش- سراوان و بهره گیری از دولاین رفت و برگشت مجزا .

·       طرح و بررسی جلوگیری از جابجایی مسافر توسط خودروهای دارای پلاک شخصی در راههای استان پیشنهادی توسط پلیس راه استان مستند به ماده 203 آیین نامه راهنمایی و رانندگی .

·       بهره گیری و نهادینه کردن فرهنگ ترافیک با استفاده از ظرفیت و توان فرهنگ یاران ترافیکی شامل کارشناسان فرمانداریها ، فرهنگیان ، دهیاران و سایر کارمندان به هنگام استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی .

·       بررسی اختصاص آمبولانس حمل اجساد ناشی از حوادث ترافیکی با توجه به بلاتکلیفی دستگاههای امداد رسان در این خصوص .

·       بررسی اقدامات اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز 96 و پیش بینی اقدامات هر یک از دستگاههای اجرایی در مدت زمان باقی مانده تا شروع طرح

از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی و تصویب قرار گرفت .

دکتر کرد ضمن تاکید بر اجرایی شدن همه موارد مطرح شده در جلسه ،  هماهنگی و تعامل کلیه دستگاههای اجرایی استان را در حوزه ترافیک خواستار شد .

معاون هماهنگی امور عمرانی با بیان اینکه می بایست شرایط مناسبی برای عبور و مرور را در سطح استان برای مسافرین فراهم کرد ، خواهان توقف عملیات عمرانی در راه ها از تاریخ بیست و پنجم اسفند ماه در حوزه برون شهری و از تاریخ پانزدهم اسفند ماه  در حوزه درون شهری شد .

دکتر کرد بر شناسایی محورهای پرتردد و دارای فراوانی تصادف توسط پلیس راه استان بمنظور پوشش و برنامه ریزی مناسب و حضور به موقع سازمان های امدادی تاکید کرد و برافزایش اطلاع رسانی در خصوص واژگونی ، بستن کمربند سرنشینان ، خطرات ناشی از سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ توسط دستگاههای مسئول و با استفاده از رسانه های جمعی اشاره نمود .

معاون هماهنگی امور عمرانی خواستار استفاده حداکثری از ظرفیت آموزش و پرورش استان در خصوص همیاران پلیس و همچنین سایر متقاضیان دستگاههای اجرایی و دهیاران شد

۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۲۰