اخبار

خسارت دویست میلیارد تومانی سیلاب به تاسیسات زیربنایی

خسارت دویست میلیارد تومانی سیلاب به تاسیسات زیربنایی
مدیر کل مدیریت بحران استان گفت: سیلاب یکم تا پنجم بهمن ماه در جنوب استان افزون بر دو هزار میلیارد ریال به بخش های زیربنایی شامل راهها، کشاورزی زیر ساخت های شهری و روستایی و شهرداری های استان خسارت وارد کرده است.

رضا اربابی گفت : بعد از 2 سال کاهش شدید بارندگی که سیستان و بلوچستان به عنوان کم بارش ترین استان کشور معرفی شده بود مردم جنوب و مرکز این استان بارندگی های خوبی را در مدت پنج روز شاهد بودند به گونه ای که سبب بروز سیلاب و آبگرفتگی مسیرها، طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر شهرهای جنوبی استان شد.

وی تعطیلی مدارس، وارد شدن خسارات به بخش های کشاورزی و زیر بنایی، بسته شدن16 مسیرفرعی جنوب استان، قطعی برق ناشی از آسیب به شبکه برق رسانی، آبگرفتگی 9 روستا و تخلیه ساکنان آنها را از جمله مشکلات پیش آمده این مدت در سیستان و بلوچستان ذکر کرد.

وی تصریح کرد: در این مدت سه هزار و 600 واحد مسکونی نیز در سیستان و بلوچستان براثر سیلاب تخریب یا دچار آسیب شدند که برآورد خسارت های آنها توسط نهادهای دست اندرکار درحال انجام است.

مدیر کل مدیریت بحران استان گفت: با توجه به شدت خسارات وارده ناشی از سیلاب به مردم استان از زمان بروز آن بسیاری از مسئولان کشوری از جمله آقای شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری، تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، دبیرکل جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، معاون بازسازی مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی، معاون امور روستایی وزارت راه و شهرسازی و شماری دیگر از مسئولان کشوری به همراه استاندار و معاونان استاندار از مناطق سیل زده بازدید کردند.

وی به مردم توصیه کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارندگی در استان در روزهای آینده و احتمال جاری شدن روان آب ضروری است از تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیرهای پر خطر خودداری و درصورت مسدود بودن ناودان منازل نسبت به بازگشایی آن اقدام کنند تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.
وی از برخی رسانه های ارتباط جمعی به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی به دلیل انتشار لحظه به لحظه اخبار حوادث سیلاب اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان تقدیر کرد.

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۴۹