اخبار

قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان افتتاح شد

قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان افتتاح شد
با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی و رییس سازمان حمل ونقل کشور ، معاون هماهنگی امور عمرانی و برخی از مسئولین دستگاههای اجرایی قرارگاه پلیس راه جنوب استان افتتاح و به بهره برداری رسید .

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان حمل و نقل در این مراسم گفت: این طرح در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع و با زیربنای بیش از هزار و 200 متر مربع در سه طبقه در مدت یک سال ساخته و تجهیز شده است.

داوود کشاورزیان اظهار داشت: برای ساخت این طرح افزون بر 35 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات این طرح از محل منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تامین شده است.

وی تصریح کرد: هم اینک 50 پایگاه پلیس راه از نوع پیش ساخته بتنی با معماری جدید در سطح کشور در حال ساخت است که از این تعداد چهار پایگاه مربوط به سیستان و بلوچستان می شود.

وی با بیان اینکه دولت از بخش خصوصی برای ساخت مجتمع های رفاهی و خدماتی بین راهی حمایت می کند خاطر نشان کرد: یک از دغدغه های این مجتمع ها جایگاه سوخت است که انتظار می رود شرکت پخش فرآورده های نفتی برای حل این مشکل ورود کند.

داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیستم کنترل جاده ای توسط دوربین های هوشمند اظهار داشت: ۳۴ هزار کیلومتر از راه های شریانی کشور مجهز به نصب دوربین های هوشمند برای کنترل راه ها شده اند که ۱۰۰دوربین تاکنون در سیستان و بلوچستان نصب و راه اندازی شده است.

وی افزود:علاوه بر این ۵۰۰ دوربین سیار کنترل جاده ای برای سطح کشور در نظر گرفته شده که ۱۸عدد آن برای سیستان و بلوچستان تهیه و راه اندازی می شود.

وی از راه اندازی سامانه پایش هوشمند کنترل ناوگان عمومی خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه تمام حرکات و رفتار ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری بطور دقیق و لحظه ای کنترل و ثبت خواهد شد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور افزود: در این طرح اتوبوس ها جز در صورت تخلف در مسیر راه دیگر نیازی به توقف در پاسگاه های پلیس راه ندارند و تمام اطلاعات آنها که در گذشته بطور سنتی ثبت می شد با راه اندازی این سامانه هوشمند ثبت می شود.

وی تصریح کرد: ۴۰هزار دستگاه اتوبوس بین شهری در فاز اول مجهز به این سیستم می شوند و در ادامه با وجود مشکلات فراوان این سامانه برای ناوگان باری و کالایی ما نیز اجرایی می شود.

وی در خصوص استقرار اداره کل راهداری جنوب سیستان و بلوچستان گفت: استقرار کامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جنوب سیستان و بلوچستان منوط به مصوبه هیئت دولت است.

همچنین با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان حمل و نقل کشور مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ایران زمین با متراژ پنج هزار و 350 متر مربع و افزون بر 13 میلیارد ریال اعتبار از سوی بخش خصوصی در ایرانشهر افتتاح شد.


جلسه

۳۰ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶