اخبار

رئیس جمهور بر توسعه حمل و نقل عمومی و اجرای دقیق سیمفا تاکید کرد.

رئیس جمهور بر توسعه حمل و نقل عمومی و اجرای دقیق سیمفا تاکید کرد.
هیات وزیران روز چهارشنبه 29 دی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس‌جمهوری تشکیل جلسه داد که در آن گزارشی اقدامات دولت برای بهبود کیفیت هوای کلانشهرها ارائه شد و رییس‌جمهوری بر توسعه حمل و نقل عمومی و اجرای دقیق سیمفا تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه، سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز هوای پاک، گزارشی را از اقدامات دولت برای بهبود کیفیت هوای کلانشهرهای کشور به هیات وزیران ارایه کرد.

اقدامات اصلی در زمینه ارتقای کیفیت سوخت به یورو 4، تغییر سوخت نیروگاه‌ها از مازوت به گاز، ارتقای استاندارد تولید خودرو و اجرای نظام بازرسی مستمر خطوط تولید خودرو و اجرای نظام بازرسی مستمر خطوط تولید، خروج 915 هزار خودروی فرسوده (از جمله 40 هزار تاکسی)، اجرای سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا)، توقف شماره‌گذاری و تولید موتورسیکلت انژکتوری از جمله اقدامات مؤثر دولت یازدهم بوده است.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از مطالعات مربوط به کاهش مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا طی سه سال گذشته ارایه کرد.

رییس‌جمهوری ضمن تأکید بر اهمیت آلودگی هوا و آثار مخرب آن بر سلامت و اقتصاد کشور، به توجه ویژه دولت یازدهم به موضوع و اجرای دقیق برنامه‌های فرابخشی کاهش آلودگی هوا اشاره و بر توسعه حمل و نقل عمومی، اجرای دقیق سیمفا، توسعه طرح بیابان‌زدایی و بسط آگاهی و مشارکت مردم تأکید کرد.

سپس اعضای دولت در روز هوای پاک از سه محصول دانش‌بنیان ایران شامل دو موتورسیکلت دوچرخ و یک کوادسایکل برقی بازدید کردند.

سه وسیله برقی مذکور که طراحی و ساخت نمونه آنها توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از پژوهشکده شهید رضایی‌نژاد، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین صورت گرفته، مراحل نهایی شماره‌گذاری را طی می‌کند.

معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ساخت داخل، همکاری نزدیکی را با سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و شهرداری‌های کشور آغاز کرده و مصمم است بازار این محصول را در مقابل محصولات خارجی صیانت کند.

۳۰ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۵۷