اخبار

خودروهای فرسوده در کلانشهرها از طریق دوربین های ثبت پلاک جریمه می شوند

خودروهای فرسوده در کلانشهرها از طریق دوربین های ثبت پلاک جریمه می شوند
با مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور،‌ جریمه تردد خودروهای فرسوده در کلان شهرها توسط پلیس راهور ناجا و از طریق دوربین های ثبت پلاک، همانند جریمه خودروهای فرسوده از طریق سیمفا صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور روز چهارشنبه 29 دی تشکیل و مقرر شد تا جریمه تردد خودروهای فرسوده در کلان شهرها توسط پلیس راهور ناجا و از طریق دوربین های ثبت پلاک، همانند جریمه خودروهای فرسوده از طریق سیمفا صورت گیرد.

در این جلسه همچنین موضوع « اصلاح مسیر مصوب خط قطار حومه ای اصفهان- نجف آباد» بررسی شد و به تصویب رسید.

لازم بذکر است که بررسی موضوع جریمه تردد خودروهای فرسوده در کلان شهرها بنابر درخواست پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و طی مکاتبه ای با شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ، در این جلسه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

همچنین مقرر شد خط قطار حومه ای اصفهان نجف آباد بر اساس اطلاعات حاصل از طرح جامع حمل و نقل شهر اصفهان به خط دو قطار شهری اصفهان متصل شود.

بررسی موضوع نحوه تردد خودروهای توزیع بار با توجه به نوع کالا در طول ساعت روز در شهر تهران که قرار بود به عنوان دستور کار سوم جلسه در جلسه امروز بررسی شود نیز به جلسه بعد موکول شد.

این جلسه به ریاست خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور وبا حضور چمران رئیس شورای عالی استانها، سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا و سردار مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر تهران، دکتر تقی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، رییس شورای شهر و شهردار نجف آباد، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر و معاون ترافیک شهر اصفهان در محل وزارت کشور تشکیل شد.

۳۰ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۵۴