اخبار

تاکید خندان دل بر تجهیز شهرداریها به مراکز هوشمند کنترل ترافیک و شیوه های نوین کنترل ترافیک

تاکید خندان دل بر تجهیز شهرداریها به مراکز هوشمند کنترل ترافیک و شیوه های نوین کنترل ترافیک
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در بازدید از مرکز هوشمند کنترل ترافیک شهر اراک گفت: شهرداری های کلانشهر های کشور به شدت و با سرعت می بایست به این مرکز مجهز شوند چرا که با توجه به گسترش شهرها دیگر امکان ارائه خدمات به صورت سنتی وجود ندارد و باید از شیوه های نوین استفاده کرد و از لحاظ مباحث ترافیکی پیش قدم باشند.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اراک، هوشنگ خندان دل با بیان مطلب فوق در خصوص مرکز هوشمند کنترل ترافیک شهر اراک اظهار کرد: خوشبختانه در شهر اراک نیز به واسطه عملکرد بسیار مناسب شهرداری شاهد به کار گیری افراد تحصیل کرده و با انگیزه در این مرکز هستیم که کار بسیار خوبی را شروع نموده اند و امید است که در آینده نزدیک شاهد استفاده هر چه بیشتر از این امکانات در شهر اراک باشیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال نقش حمایتی دولت از شهرداری ها در خصوص اجرای فعالیت های مدیریت شهری، بیان داشت: در دوره جدید سعی نمودیم از طریق اصلاح بحث قوانین و مقررات، بستر خدمت رسانی مدیریت شهری را تسهیل نماییم.

خندان دل افزود: از جمله این قوانین می توان به موضوع مدیریت یکپارچه شهری، درآمدهای پایدار و مواردی از این دست اشاره کرد که به صورت لوایح در دولت ارائه شده و بعضی از موارد نیز به مجلس ارائه گردیده همچمون موضوع قوانین اداری و استخدامی شهرداریها که در مجلس در حال پیگیری و بررسی می باشد و امید است که در آینده نزدیک در صحن علنی مجلس به نتیجه مورد نظر برسد.

وی همچنین خاطر نشان ساخت: لایحه مدیریت یکپارچه شهرداری ها و مدیریت شهری در صحن دولت در دست بررسی می باشد و امید است با نتیجه رسیدن این مباحث شاهد فراهم نمودن بستری روشن از لحاظ ارائه مقررات، جهت ارائه خدمات به شهرداری ها باشیم.

شایان ذکر است همزمان با سفر وزیر کشور و هیات همراه به کلانشهر اراک، مهندس خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به همراه مهندس فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، قربانی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی، مهندس عباسی شهردار کلانشهر اراک و خسروی معاون عمرانی شهرداری از پروژه های عمرانی شهرداری اراک بازدید نمودند.

طی این بازدید روند عملیات اجرایی چهار تقاطع غیرهمسطح میدان شریعتی، میدان ورزش، شهید کاوه نبیری، شهید صیدی مورد بررسی قرار گرفت و همچنین از دو پروژه میدان و زیرگذر میدان امام حسن(ع) و مرکز هوشمند کنترل ترافیک نیز بازدید شد.

خندان طی مصاحبه اختصاصی با اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اراک در خصوص عملکرد شهرداری اظهار داشت: در فاصله ای که طی بازدید سه سال اخیر از شهر اراک داشتم به روشنی شاهد این هستیم که فعالیت های عمرانی بسیار خوبی در سطح شهر اراک در حال اجرا می باشد و آثار این اقدامات و رونق ها به وضوح و روشنی دیده می شود و این مهم باعث خوشحالی می باشد.

وی در خصوص روند عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید کاوه نبیری گفت: روند عملیات اجرایی پروژه شهید نبیری در شهر صنعتی که طی گزارش های مطرح شده نقش بسزایی در کاهش ترافیک ورودی شهر دارد ، خوشبختانه با توجه به پیچیدگی زمین شناسی در منطقه موجود، مطلوب و مناسب می باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین در خصوص پروژه های در دست اجرا توسط قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا نیز اذعان داشت: دو پروژه میدان ورزش و میدان شریعتی که توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال جرا می باشد ، تجهیز کارگاه بسیار خوبی انجام شده است و عملیات اجرایی هر دو پروژه نیز تا نیمه اول سال آینده تکمیل می شود و شاهد ارائه خدمات به مردم خواهیم بود.

۲۶ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲