اخبار

خندان دل: گسترش سیستم های هوشمند حمل و نقل به انضباط ترافیکی درشهرها کمک می کند

خندان دل: گسترش سیستم های هوشمند حمل و نقل به انضباط ترافیکی درشهرها کمک می کند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر اینکه علت بخش عمده ای از ترافیک کشور بی نظمی های ترافیکی است،‌ گفت: گسترش سیستم ITS (سیستم های هوشمند حمل و نقل) به انضباط ترافیکی درشهرها کمک می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، هوشنگ خندان دل که عصر چهارشنبه 15 دی در جلسه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور که با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در وزارت کشور تشکیل شد سخن می گفت، ‌اظهار کرد: با ‌گسترش سیستمITS (سیستم های هوشمند حمل و نقل) می توان هم به اطلاع رسانی مردم از وضعیت ترافیک در معابر شهری و هم به نظم و انضباط ترافیکی کمک کرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اعلام روزانه شاخص های آلودگی هوای تهران افزود: با توجه به تجربه خوبی که در زمینه اعلام وضعیت شاخص های آلودگی هوا به مسئولان داریم، به نظر می رسد باید وضعیت ترافیک را به شکلی مشابه و به صورت آن لاین با شاخص هایی مشخص، هر روزه به اطلاع مسئولان برسانیم تا مورد توجه قرار گیرد.

وی درباره اعتبارات مالی حوزه حمل و نقل نیز گفت: مشکلات و کمبودهای مالی در این حوزه بطور مرتب مطرح می شود و باید انتظار داشته باشیم تا بودجه لازم در زمان بندی و چارچوب مشخص برای حل مشکلات حمل و نقل عمومی بویژه در تهران اختصاص یابد.

خندان دل با اشاره به مطالعات جامع حمل و نقل نیز گفت: نقطه نظراتی که دراین باره ارائه می شود باید مبتنی بر مطالعات کارشناسی شده باشد
۱۶ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۲