اخبار

تاکید معاون امور شهرداری ها بر اعمال نظارت های قانونی استانداری ها در زمینه معاینه فنی

تاکید معاون امور شهرداری ها بر اعمال نظارت های قانونی استانداری ها در زمینه معاینه فنی
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اقدامات انجام شده در زمینه معاینه فنی و سامانه سیمفا را با اهمیت برشمرد و بر نظارت دقیق و قانونی در فرآیندهای این حوزه توسط استانداری ها تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دکتر هیربد معصومی که صبح سه شنبه در نشست تشریح دستورالعمل ماده 3 آئین نامه اجرای نحوه انجام معاینه فنی در جمع مدیران کل دفاتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری ها سخن می گفت، در خصوص اهمیت معاینه فنی گفت: خسارات جانی و مالی ناشی از وقوع تصادفات در محورهای درون و برون شهری و همچنین آلودگی هوای ناشی از نقص فنی خودروها، انجام معاینه فنی را برای تمامی خودروها لازم و ضروری کرده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص معاینه فنی و راه اندازی سامانه سیمفا و اتصال آن به سایر سامانه ها، انجام این اقدامات و تلاش ها و پی گیریهای صورت گرفته را با اهمیت برشمرد و گفت: اجرای این سامانه از مهمترین اقدامات عملی می باشد که در طول سالهای گذشته برای مقابله با آلودگی هوا و همچنین ارتقای سطح ایمنی انجام شده است.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه با توجه به اینکه معاینه فنی به سلامت شهروندان مرتبط می شود، بر جدی گرفتن اقدامات تکمیلی بعدی مرتبط با سیمفا و معاینه فنی از سوی استانداری ها و شهرداری ها تاکید نمود.

معصومی گفت: حضور به موقع خودروها در مراکز معاینه فنی، اعمال نظارت دقیق و قانونی در فرآیندهای این حوزه توسط استانداری ها و ارتباط مستمر استانداری ها با شهرداری ها از اولویت های اصلی مربوط به این حوزه است.

وی همچنین بر بررسی کارشناسی موضوع فراهم شدن زمینه ترغیب بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه مراکز معاینه فنی تاکید نمود.

۱۱ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۲۹