اخبار

بیان دستاوردهای سفر هیات اعزامی به همایش محیط زیست در پاریس

بیان دستاوردهای سفر هیات اعزامی به همایش محیط زیست در پاریس

دکتر کرد معاون عمرانی استاندار گفت: هدف از این سفر شرکت در همایش ملی زیست و چالش های محیط زیست به عنوان یک کنفرانس جهانی بوده است .
باقر کرد افزود: این سفر یک سفر توریستی نبوده  بلکه به دلیل آگاهی از شرایط کنونی جهان و مسائل زیست محیطی و جغرافیایی بوده است .
وی تاکید کرد: مسئله دیگری که در این همایش مطرح شد بازیافت و جمع آوری زباله ها با توجه به فاصله ۲۰۰ کیلومتری شهرهای استان و فاصله ۵۵ کیلومتری روستاها بود.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: تقاضای طراحی ماشین های کوچک برای مهار زباله و راهکاری برای از بین بردن زباله ها از طریق روش هایی بغیر از سوزاندن و دفن کردن. مسائلی در خصوص آب و فاضلاب زاهدان برای تکمیل چرخه آب و جلوگیری از آلودگی و بازیافت فاضلاب که نیاز به سیستم تصویر بزرگتری داشته و به عنوان دو پیشنهاد مطرح و پذیرفته شد.
کرد افزود: سفارت ایران این سفر را در فرانسه ارزیابی کرده و نتیجه ارزیابی مثبت بوده است .
وی از مسئله خواهر خواندگی شارتر و زرآباد در این سفر نیز یاد کرد.
کرد گفت: حضور یک بانو در جایگاه مدیریتی در سیستان و بلوچستان برای اعضای این همایش تعجب برانگیز بود و با مشاهده این موضوع متوجه امنیت در استان شدند.
وی بیان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست فرانسه در خصوص رفع معضل حاشیه نشینی در زاهدان قول همکاری داد.

فرماندار زاهدان در جمع رسانه ها در جلسه دستاورهای سفر مسئولین استان به فرانسه تاکید کرد:تمام‌هزینه های این سفر به صورت شخصی پرداخت شده است.
مجتبی خانجانی ادامه داد:
نقشی در برگزاری این سفر نداشتم و در راستای ارتقای تجارب خود در رشته تحصیلی ام تصمیم داشتم از  آخرین تکنولوژی های روز دنیا مطلع شوم.
وی تاکید کرد: هدف از این سفر و سفرهای مشابه بهره برداری از اخرین  تکنولوژی های به روز در حوزه محیط زیست کشورهای نوین بوده است.
فرماندار بازدید از تاسیسات و کارخانه های آب شیرین کن و پیش بینی و تبادل نظر در خصوص ایجاد کارخانه های آب شیرین کن را از دستاوردهای این سفر عنوان کرد .

وی بیان کرد: مسائل مطرح شده از سوی شهردار زابل در خصوص معرفی منطقه سیستان و جاذبه های تاریخی آن سبب تغییر دید تمام اعضا همایش و سفارت ایران نسبت به استان شد .
خانجانی خاطرنشان کرد: ابعاد مختلف توانمندی های سیستان و بلوچستان سبب شد تا شهردار منطقه یک زاهدان و هیئت بانوان استان به همایش بعدی این کشور دعوت شوند.

شهردار منطقه یک زاهدان: سعی کردم با پوشش اسلامی دیدگاه اروپایی ها را نسبت به بانوان ایران تغییر دهم!
راشکی شهردار منطقه یک زاهدان نیز در ادامه با بیان اینکه دستاورد و خروجی که از این همایش داشتم برای خودم زیبا بود گفت: بازخورد صحبت های بنده در این جلسه بسیار خوب بود و فرانسوی که به سمت من آمدند، گفتند در ایران به بانوان نگاه ویژه ای شده است.
شهردار منطقه یک زاهدان ادامه داد: وجود شهردار خانم در ایران برای بسیاری از فرانسوی های جالب بود، یکی از بانوان فرانسوی می گفت، نگاه آنها به بانوان ایرانی مانند نگاه به بانوان عرب بود و اینگونه برداشت می کردند که زنان ایرانی بسته هستند.
وی با بیان اینکه در این نشست موضوع حاشیه نشینی شهر زاهدان را مطرح کردم، افزود: شرکت فرانسوی سوئز ها قول کمک و همکاری در بخش های حاشیه نشینی شهر زاهدان را دادند.
شهردار منطقه یک زاهدان با بیان اینکه سعی کردم با پوشش اسلامی دیدگاه اروپایی ها را نسبت به بانوان ایرانی عوض کنم گفت: احساس می کنم در این زمینه موفق شدم.
راشکی با بیان اینکه بافت شهر پاریس بسیار جذاب بود گفت: بافت قدیمی و جذاب شهر پاریس خوب حفظ شده بود.

۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۳