اخبار

آخرین مسائل و مشکلات طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری تشریح شد

آخرین مسائل و مشکلات طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری تشریح شد
در حالی که از آغاز طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده بارها به دلایل مختلفی همچون شیوه برخورد ایران خودرو و موضوع ضمانت‌های بانکی موجب کاهش سرعت پیشرفت این پروژه در مراحل مختلف شده است، به گفته مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری این بار بانک پارسیان به عنوان یکی از سه بانک عامل این طرح، با اجبار متقاضیان برای استفاده از بیمه پارسیان، وقفه دیگری در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده ایجاد کرده است.

مسعود طبیبی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، گفت: در اجرای طرح نوسازی بیمه بدنه برای تاکسی‌ها اجباری است اما این که بیمه‌ای الزاما توسط بانک به متقاضیان اجبار شود نوعی باج خواهی است و به هیج عنوان پذیرفته نیست که برای پرداخت وام پیش شرط استفاده از بیمه بانک گذاشته شود.

وی افزود: درحال حاضر متقاضیانی که برای اخذ وام در قالب این طرح به بانک پارسیان مراجعه می کنند برای اخذ بیمه بدنه به بیمه پارسیان ارجاع داده می شوند که این الزام استفاده از بیمه بانک نباید وجود داشته باشد. این در شرایطی است که سه بانک پارسیان، ملت و تجارت در این طرح به عنوان بانک عامل محسوب می شنود؛ بانک ملت وام های بیشتری تخصیص داده است و چنین محدودیتی نیز برای متقاضیان اعمال نکرده است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تحویل 31هزار و 943 تاکسی جدید در قالب طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور به متقاضیان خبر داد و افزود: در حال حاضر 64هزار و 300 نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 32هزار و 637 نفر تایید واریز پول به حساب ایران خودرو را گرفته‌اند.

وی افزود: آخرین کد رهگیری صادر شده توسط ایران خودرو 29 آبانماه سال جاری انجام شده است و حدود 500 متقاضی نیز در انتظار صدور کدرهگیری توسط ایران خودرو هستند.

طبیبی تاکید کرد: 5015  نفر نیز به عنوان متقاضی خرید نقدی خودرو به شرکت ایران خودرو معرفی شده اند به این ترتیب در حال حاضر حدود یک، چهارم ناوگان تاکسیرانی کشور نوسازی شده یعنی از هر چهار تاکسی یکی نو شده است که این رویداد کم کم در سطح شهرهای کشور نیز قابل مشاهده است.

وی با تاکید بر بهبودسرویس دهی ایران خودرو در این طرح به ویژه در ماه‌های اخیر، این سرویس دهی را قابل تقدیر خواند و افزود: اما متاسفانه هنوز مراکز تحویل خودرو که مقرر شده بود در کلیه شهرها ایجاد شوند هنوز محدود به مراکز استان ها هستند که موجب رفت و آمدهای غیرضروری و تحمیل هزینه به متقاضیان شده است

۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵