اخبار

برگزاری شورای مدیریت بحران استان

برگزاری شورای مدیریت بحران استان
با عنایت به کاهش دما در اکثر نقاط استان جلسه شورای مدیریت بحران استان به ریاست دکتر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی برگزار گردید .

پیرو اخطاریه هواشناسی و با توجه به نفوذ توده هوای سرد و کاهش محسوس دما در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان جلسه شورای مدیریت بحران استان تشکیل گردید.

در این جلسه دکتر کرد بر حفظ آمادگی کلیه دستگاههای اجرایی برای مقابله با شرایط احتمالی تاکید نمود .

وی از صدا وسیما درخواست نمود تا ضمن اطلاع رسانی کامل موضوع در بخش های مختلف خبری ، هشدارهای لازم توسط متخصصان در بخش های متخلف کشاورزی ، بهداشتی و ... به اطلاع عموم رسانده شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی از جهادکشاورزی استان درخواست نمود تا با اطلاع رسانی لازم کشاورزان را در جریان این کاهش شدید دما گذاشته و توصیه های لازم را برای جلوگیری از خسارات احتمالی به آنان اعلام نماید . ضمنا با توجه به مواج بودن دریای عمان اقدامات پیشگیرانه برای تردد شناورها توسط اداره کل بنادر و دریانوردی و شیلات استان به عمل آید .

ضمنا در این جلسه موارد زیر مصوب گردید :

·       مقرر گردید ستاد زائرین پیش بینی لازم را جهت تامین امکانات گرمایشی در محلهای اسکان و تردد زائرین بعمل آورد.

·       مقرر گردید اداره کل ورزش و جوانان از زمان ورود سامانه سرما  تا پایان آن ، کلیه برنامه های کوهنوردی را متوقف و به اطلاع کوهنوردان نیز برساند.

·       مقرر گردید شرکت توزیع برق از قطع برق دستگاههای عضو شورای مدیریت بحران تا پایان بحران سرمای ناگهانی هوا ، خودداری نماید.

·       مقرر گردید آموزش و پروش نسبت به تامین سوخت مورد نیاز مدارس از ابتدای آذرماه , با همکاری شرکت نفت اقدام نماید.


جلسه

 

۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۲