اخبار

تاکید وزیر کشور مبنی بر همکاری دستگاه‌ها در طرح جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی

تاکید وزیر کشور مبنی بر همکاری دستگاه‌ها در طرح جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی
وزیر کشور در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بر همکاری دستگاه‌ها بر اجرای طرح جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی و مدیریت و ساماندهی تردد موتورسیکلت‌ها در سطح خیابان‌ها و همچنین ارتقای استاندارد تولید آنها تاکید کرد.
صد و سی و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرها صبح سه شنبه 11 آبان ماه به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور تشکیل شد و سه موضوع معاینه فنی خودروها و چگونگی اعمال قانون درباره خودروهای فاقد معاینه فنی، تردد موتورسیکلت‌ها و الزامات قانونی برای تولید و استفاده از این وسیله نقلیه و همچنین چگونگی اجرای طرح LEZ در شهرهای کشور در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور در این جلسه تأکید کرد: طرح جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی به هر روشی که امکان اجرای آن وجود دارد باید اعمال شود و همه دستگاه‌ها ملزم به همکاری برای اجرای بهتر این طرح هستند.

رحمانی فضلی گفت: در جلسه امروز تصویب شد به هر روشی که امکان‌پذیر است اطلاعات دوربین‌های نظارتی در شهرها و جاده‌ها به دست نیروی انتظامی برسد تا مسئله اعمال قانون و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی عملیاتی شود.

وزیر کشور معاینه فنی وسایل نقلیه را اقدام خوبی در راستای کاهش آلایندگی هوا بیان کرد و گفت: طرح LEZ و زوج و فرد نیز طرح‌های خوبی هستند و پلیس آمادگی دارد تا با ارائه هرگونه داده ای در این زمینه اعمال قانون کند.

وی همچنین به مسئله موتورسیکلت ها اشاره کرد و گفت: سالانه 7 تا 8 هزار نفر با استفاده از این وسیله تلف می‌شوند که این امر سبب بروز برخی بی‌نظمی‌ها در کشور می‌شود.

وزیر کشور تأکید کرد: باید در تولید موتورسیکلت در کشور استاندارد رعایت و در حوزه نظارت و کنترل نیروی انتظامی هم جدیت بیشتری شود.

وزیر کشورگفت: مدیریت و ساماندهی تردد موتورسیکلت‌ها در خیابان‌های شهر و جاده‌های کشور و همچنین ارتقای استاندارد تولید آنها، ضروری است.

رحمانی فضلی با اشاره به تلفات بالای موتورسیکلت‌ها افزود: بخاطر تلفاتی که از سوی این وسیله نقلیه اتفاق می‌افتد و عامل آن شناخته می‌شود و نیز به علت سلب امنیت روانی مردم در خیابان‌ها باید آنها را مدیریت و ساماندهی کنیم.

وی گفت: در نظارت و کنترل موتورسواران درخیابان‌ها باید سایر نهادها که در این زمینه اثربخش هستند دخالت کنند و در حوزه آموزش و فرهنگ‌سازی اعم از ایجابی و سلبی برنامه‌ریزی داشته باشیم.

۱۲ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳