اخبار

قیصر: معاینه فنی خودرو در سلامت مردم نقش بسزایی دارد و امروز معاینه فنی به یک مقوله مهم اجتماعی از سوی دولتمردان تبدیل گردیده است

قیصر: معاینه فنی خودرو در سلامت مردم نقش بسزایی دارد و امروز معاینه فنی به یک مقوله مهم اجتماعی از سوی دولتمردان تبدیل گردیده است
جلسه بررسی چالش‌ها و مشکلات مراکز معاینه فنی و نگاهی به اجرای برنامه‌های پیش‌رو و گام‌های بعدی در راستای ارتقاء و بهبود کیفیت مراکز معاینه فنی سطح کشور، در اتحادیه سازمان‌های حمل ونقل همگانی کشور برگزار شد.
در این نشست که با حضور مهندس قیصر مدیرعامل، صباغان قائم مقام، متولی معاون امور معاینه فنی و کارشناسان معاینه فنی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و نیز تعدادی از مدیران مراکز معاینه فنی برگزار گردید؛ به مسایل پیرامون تجهیز مراکز به دوربین‌های پلاک خوان در بین خطوط، راه‌اندازی بازرسی چشمی تجهیزات و قطعات گازسوز خودرو، مشکلات مراکز و افزایش مراکز و خطوط معاینه فنی با توجه به ازدحام مراجعین به مراکز معاینه فنی طی 2ماه گذشته پرداخته شد.

در ابتدای جلسه قیصر دبیر اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور ضمن خیرمقدم و عرض تسلیت ایام محرم الحرام و آرزوی قبولی عزاداری‌ها‌ی حاضرین، از همراهی و هماهنگی مدیران مراکز در اجرای برنامه‌های ابلاغی تشکر نمود و تاکید کرد برداشتن گام‌های بعدی در جهت ارتقاء و بهبود کیفیت و کاهش تخلفات در این راستا همدلی و همراهی بیش از پیش شما مدیران عزیز را می‌طلبد.

مدیرعامل اتحادیه تصریح کرد؛ با توجه به اهمیت معاینه فنی در جهت تامین امنیت و کاهش آلایندگی و دستیابی به هوای پاک و با عنایت به جایگاهی که معاینه فنی در جامعه پیداکرده، سایر نهادها و سازمان‌ها نظیر سازمان محیط زیست و... بر این مهم واقف گردیدند به طوری که امروز معاینه فنی خودرو نقش اساسی در سلامت مردم ایفا می‌کند و به یک مقوله جدی و مهم اجتماعی از سوی دولتمردان تبدیل شده است؛ سپس وی ابراز امیدواری کرد که با اعتمادسازی بتوانیم از حمایت همه جانبه دستگاه‌های نظارتی و اجرایی بهره‌مند گردیم.

وی ضمن اشاره به آلودگی هوا به عنوان یکی از مهمترین معضلات زیست محیطی در شهرها و نقش موثر معاینه فنی خودرو در کاهش آلایندگی اظهار داشت؛ سامانه یکپارچه صدور برگ و برچسب مراکز معاینه فنی در سال 1389 توسط اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی راه‌اندازی و طی این سال‌ها با حمایت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور توسعه یافت و طراحی آن تکمیل و در قالب سامانه سیمفا ارائه و در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید و از ابتدا تاکنون ما بر چگونگی عملکرد و رفتار مراکز معاینه فنی نظارت داشته و با توجه به حساسیت موضوع معاینه فنی خودرو و نقش آن در سلامت جامعه، هیچ تخلفی قابل اغماض نبوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

قیصر در ادامه به برنامه‌های آتی اشاره داشت و گفت: حذف برگ و برچسب معاینه فنی یکی از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار گرفته و نیز تجهیز مراکز به دوربین‌های پلاک خوان در بین خطوط باید طی 2هفته آینده آغاز گردد.

مدیرعامل اتحادیه درخصوص معاینه فنی خودروهای دارای سوخت CNG اذعان داشت؛ لازم است در مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور، بازرسی چشمی تجهیزات و قطعات گازسوز خودرو توسط کارشناسان مجرب انجام گیرد و لازمه این امر برای شروع فعالیت مراکز، اخذ گواهی صادر شده در بحث CNG و احراز شرایط فیزیکی مرکز می‌باشد.

در ادامه جلسه مدیران مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندس قیصر، کارشناسان معاینه فنی و کلیه دست‌اندرکاران این حوزه، مشکلات مراکز معاینه فنی، ازدحام مراجعین به مراکز معاینه فنی طی 2ماه گذشته و به تبع آن افزایش مراکز و خطوط معاینه فنی و ...  را بیان و در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان مدیران مراکز معاینه فنی با اهداء لوح سپاس، از تلاش و مساعی مهندس قیصر مدیرعامل و کارشناسان معاینه فنی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور تقدیر و تشکر نمودند.

۱۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۱۴