اخبار

مهندس راحتی: در برخورد با متخلفین حوزه معاینه فنی اغماض صورت نخواهد پذیرفت.

مهندس راحتی: در برخورد با متخلفین حوزه معاینه فنی اغماض صورت نخواهد پذیرفت.
طی نشست تخصصی بررسی و کاوش پیرامون چگونگی عملکرد مراکز معاینه فنی و سامانه سیمفا در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور انجام پذیرفت.

چهارشنبه 28مهرماه جلسه‌ای درخصوص چگونگی عملکرد سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) باحضور مهندس راحتی قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، دکتر جعفرپور و مهندس محمدیان مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، ظفرمند معاون مدیر کل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، نمایندگان ستاد معاینه فنی شهرداری تهران و کارشناسان معاینه فنی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور در محل اتحادیه برگزار گردید.

قیصر مدیرعامل اتحادیه در آغاز جلسه ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین، از برگزاری این جلسه در راستای رسیدن به ایمنی بیشتر با بررسی سامانه سیمفا و رفع مشکلات احتمالی ابراز خرسندی نمود و گزارش مختصری در رابطه با مراکز معاینه فنی، سامانه سیمفا و تجهیز مراکز به دوربین پلاک‌خوان ارائه نمود.

راحتی قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ابتدا ایام محرم و سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسینعلیه السلام را به حضار تسلیت گفت و در ادامه بر تجهیز مراکز معاینه فنی به دوربین پلاک‌خوان تاکید نمود و نحوه جلوگیری از فعالیت مراکز فاقد دوربین در دستور کار جلسه قرار گرفت.

در ادامه جلسه عملکرد مراکز معاینه فنی شهر تهران و خودروهایی که اطلاعات آنها در سامانه سیمفا ثبت نگردیده مورد بررسی قرار گرفت.

حاضرین در این نشست درخصوص نحوه اتصال سامانه سیمفا به سامانه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و چگونگی حذف کارت معاینه فنی از مراکز براساس مصوبه پلیس به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین مهندس راحتی ضمن تاکید مبنی بر تقویت تیم پشتیبانی سامانه سیمفا و تلاش شبانه‌روزی در راستای خدمت به مردم، درخصوص برخورد قاطع و قانونی با تخلفات معانیه فنی اذعان داشت؛ با عنایت به اهمیت مسئله معاینه فنی در برخورد با متخلفین حوزه معاینه فنی اغماض صورت نخواهد پذیرفت؛ سپس پیرامون نحوه برخورد با مراکز متخلف و نیز جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی توسط پلیس که در دستور کار جلسه بود، بررسی و تبادل نظر صورت گرفت.

در پایان جلسه مهندس راحتی و هیات همراه از اتاق ناک در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور بازدید نمودند.

۱ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۱۹