اخبار

برگزاری نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، ستادمبارزه با گردوغبار و ستاد بازآفرینی شهری

برگزاری نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، ستادمبارزه با گردوغبار و ستاد بازآفرینی شهری
با حضور وزیر کشور نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، ستادمبارزه با گردوغبار و ستاد بازآفرینی شهری برگزار گردید .

در این جلسه رحمانی فضلی با اشاره به پدیده ریزگردها و گردغبار اظهار داشت با حل مشکل آب و ریزگردها ماندگاری جمعیت روستایی را به دنبال خواهد داشت .

وزیر کشور امروز گفت : مسئله امنیت در سیستان وبلوچستان نهادینه شده است و باید برای ماندگاری جمعیت ، موضوع آب و ریزگردها را حل کنیم و به دنبال سرمایه گذاری در این استان باشیم

وی افزود : در برنامه طرح جامع ، باید راهکارهای مهار ریزگردها و ساماندهی تالاب هامون در استان تهیه و در تهران پیگیری شود.

وزیر کشور همچنین بر افزایش سهم سیستان و بلوچستان از محل 200 میلیارد تومان اعتبارات ساماندهی حاشیه نشینی شهرها با همکاری دولت و مجلس تاکید کرد و افزود : با تخصیص کامل درآمد حاصل از محل فروش اموال مصادره شده مواد مخدر در سیستان و بلوچستان در راستای مبارزه با مواد مخدر به خود این استان موافقم ، اما این موضوع باید در مجلس پیگیری و تبدیل به قانون شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه باید مؤلفه های مؤثر در توسعه استان سیستان و بلوچستان را تقویت کنیم گفت : از جمله این مؤلفه ها انسجام و وحدت داخلی استان است ،چون یکی از برنامه های دشمن ایجاد تفرقه و درگیری در کشورهای منطقه است.

وزیر کشور با بیان اینکه ارتقای رضایتمندی مردم از لوازم  تحقق عدالت اجتماعی و توسعه پایدار است گفت : در این راستا باید اقدامات و رفتار مسئولان برنامه محور و توسعه گرا باشد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه در بخش های آب ، راه و برق خدمات زیادی در سیستان و بلوچستان انجام شده است افزود : باید درمسایل اقتصادی با رویکرد جبران عقب ماندگی ها ، سیستان و بلوچستان را حمایت کنیم .

وی با بیان این که سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه ملی و ویژه است گفت : در موضوع اقتصاد مقاومتی باید یکی از وزرا به عنوان متولی این استان انتخاب شود و امور استان را پیگیری کند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی یکی دیگر از موضوعاتی است که باید در سیستان و بلوچستان پیگیری شود ، افزود : سیستان و بلوچستان یکی از سه استانی است که باید طرح توسعه و کنترل آسیبها در آن در 5 سال آینده عملیاتی شود .

وی همچنین ایجاد صندوق سرمایه های خرد و مشارکتهای مردمی را از اقداماتی عنوان کرد   که سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان می تواند در راستای کمک ‌به مردم این استان انجام دهد .

۲۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۱