اخبار

سفر مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به استان و بازدید از خط انتقال گاز

سفر مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به استان و بازدید از خط انتقال گاز
حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با سفر به استان از روند اجرایی پروژه خط انتقال گاز بازدید نمود .

حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: با توجه به پیگیری های بسیار زیاد استاندار سیستان و بلوچستان در پروژه گاز رسانی به زاهدان، وقتی از زمان اتمام به موقع این طرح مطمئن شدم به این استان سفر کردم.

وی تصریح کرد: خط لوله انتقال گاز به زاهدان حدود 230 کیلومتر و اعتبار این پروژه افزون بر هشت هزار میلیارد ریال( 800 میلیارد تومان) است که تا کنون پنج هزار و 500 میلیارد ریال (550 میلیارد تومان) آن هزینه شده است.

وی بیان کرد: برآورد اعتبار اجرای پروژه گازرسانی سیستان و بلوچستان حدود 60 هزار میلیارد ریال (6 هزار میلیارد تومان) است .


بازدید

وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده، پس از اتمام پروژه گازرسانی به زاهدان، گازرسانی به زابل و سایر شهرستان های سیستان و بلوچستان به ویژه چابهار با اجرای یک خط لوله مجزا آغاز می شود.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: به هیچ عنوان پروژه گاز رسانی به سیستان و بلوچستان متوقف نخواهد شد.

عراقی با اشاره به امضای قرارداد آموزشی میان شرکت گاز و جهاد دانشگاهی زاهدان، اظهار داشت: براساس این قرارداد 1000 نفر از جوانان مستعد و جویای کار سیستان و بلوچستان آموزش های لازم را در زمینه های مختلف مرتبط با پروژه گازرسانی فرا می گیرند.

وی تصریح کرد: شتاب پروژه گاز رسانی به زاهدان زیاد شده و تلاش می شود گاز تا اول بهار به این شهرستان برسد.


بازدید

وی افزود: میزان قرارداد شرکت ملی گاز و جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان برای آموزش نیروهای متخصص در زمینه گاز 20 میلیارد ریال ( 2 میلیارد تومان)است .

وی با بیان اینکه شهر یا روستا ملاک گازدار شدن نیست خاطر نشان کرد: برای شرکت گاز مناطقی اولویت نخست گاز رسانی را دارد که از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار باشد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: با ورود گاز به سیستان و بلوچستان تمامی ایستگاه های CNG در این استان فعال خواهد شد.

عراقی اظهار داشت: برای گاز دار کردن زاهدان همه ریسک های ممکن در این زمینه را می پذیریم تا مردم این شهرستان بعد از سالها انتظار از این نعمت برخوردار شوند.

وی با انتقاد از دولت گذشته تصریح کرد: دولت گذشته با در اختیار داشتن منابع مالی بسیار زیاد باید خیلی زودتر از اینها سیستان و بلوچستان را از نعمت گاز بهره مند می کرد.


بازدید

وی افزود: هم اینک به مردم شریف زاهدان قول می دهم که اگر تمام پروژه های شرکت گاز کشور تعطیل شود، پروژه گازرسانی به این شهرستان فعال خواهد بود و در زمان مقرر به سر انجام می رسد.

وی بیان کرد: به محض روشن شدن مشعل گاز در زاهدان در فاز اول با اجرای 150 کیلومتر شبکه درون شهری بیش از 120 هزار خانوار زاهدانی از نعمت گاز برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت گاز ایران همچنین با اشاره به خط لوله گاز 'صلح' ایران به پاکستان گفت: این کشور به دلیل مسائل مالی این پروژه و تحریم های ظالمانه که علیه ایران اعمال شده بود از مواضع خودش عقب نشینی کرد .


گاز شهریور2

عراقی اظهار داشت: در دولت گذشته 30کیلومتر از این خط گازرسانی اجرا شده و هر زمان دولت پاکستان اعلام آمادگی کند، جمهوری اسلامی ایران آماده صادرات گاز به این کشور است.

وی با اشاره به سوخت نیروگاه ها اظهار داشت: از اواخر اسفند امسال به هیچ عنوان سوخت به این نیروگاه ها داده نمی شود و باید به سمت گاز دار شدن حرکت کنند.


۲۸ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۶