اخبار

برگزاری سومین جلسه کمیته ایمنی حمل ونقل استان

برگزاری سومین جلسه کمیته ایمنی حمل ونقل استان
سومین جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل استان به ریاست دکتر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی و سایر اعضا برگزار شد.

 سومین جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل استان با حضور کلیه اعضاء به ریاست دکتر کرد  برگزار شد.

هدف از برگزاری این جلسه ادامه مشارکت در ایمنی و روان سازی سفرهای پایانی تابستان تمامی دستگاه های عضو کمیته باتوجه به مصوبه نشست 77 مورخه 15/6/95 کمسیون ایمنی راه های کشور به شرح ذیل:

ـ توقف عملیات عمرانی تا 5 مهره ماه در حوزه برون شهری و تا 15 مهرماه در حوزه درون شهری

ـ تشدید کنترل ناوگان عمومی بار و مسافر در مبدأ ( مدیران شرکت ها و مدیران فنی ) با نظارت و پیگیری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و در سطح شبکه راهها با نظارت پلیس راهور.

ـ افزایش اطلاع رسانی و هشدار در زمینه های واژگونی، کمربند ایمنی سرنشینان عقب، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.

ـ استقرار تیم های امدادی در مجاورت راهها و استفاده از چراغ گردان همزمان با آغاز تاریکی( پلیس، اورژانس، هلال احمر و راهداری) .

ـ توجه ویژه به نقاط پر تصادف و پرحادثه در نقاط مشخص شده در صورتجلسه سه جانبه( سازمان راهداری ـ  پلیس ـ کمسیون ایمنی راه های استان) اعلام شد که تمامی دستگاه های عضو کمیته گزارشات و فعالیت های خود را در خصوص این بندها و اقدامات لازم را در این زمینه بیان داشتند که یکی از مشکلات و معضلات مبتلا به در تمامی دستگاه ها سرقت علائم، ترانس های موجود برای روشنایی نقاط پرتصادف و پرحادثه، تقویت آنتن های ایرانسل و همراه اول برای استفاده آحاد مردم از اطلاعات جاده ای، وضعیت آب و هوا و.... که در پایان مصوب شد:

ـ با توجه به گزارشات مذکور در خصوص سرقت علائم موضوع به شورای تأمین استان ارجاع شود.

ـ همچنین مقرر شد در مورد محل پد ( فرود و پرواز بالگرد امداد و نجات ) شهرداری و راه و شهرسازی نسبت به تأمین محله های تعیین شده اقدام نمایند.

ـ مقرر گردید در خصوص درخواست مدیر کل اورژانس جاده ای در رابطه با تأمین زمین مراکز اورژانس از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان پیگیری بعمل آید.


جلسه
جلسه

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷