اخبار

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با زمین خواری

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با زمین خواری
ستاد پیشگیری و مقابله با زمین خواری به ریاست استاندار برگزار گردید .

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با هر دستگاه اجرایی و مسئولی که در زمینه زمین خواری کوتاهی کند برخورد جدی صورت می گیرد.

هاشمی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با زمین خواری افزود: راههای جلوگیری از قاچاق زمین و زمین خواری جدیت و هوشمندی با رعایت قانون را می طلبد و چنانچه با این معضل بصورت جدی برخورد شود و هیچ روزنه ی خروجی از تبعیت قانون نماند جلوی زمین خواری گرفته میشود..

وی بابیان اینکه  صیانت از حقوق مردم وظیفه ی ماست خاطر نشان کرد : صاحبان زمین و کسانی که بعنوان زمین خوار وارد  عرصه ی خرید زمین میشوند بایستی توسط اداره اطلاعات شناسایی و معرفی شوند تا بتوان این موضوع را ساماندهی کرد.

هاشمی در این راستا تاکید کرد : چنانچه با چند نفر از زمین خواران و تصاحب کنندگان برخورد قانونی از قبیل تخریب ساختمان صورت گیرد خود بخود از ادامه و ترویج زمین خواری پیشگیری میگردد.

نماینده عالی دولت در این جلسه بیان داشت : دهیاران و شهرداران جنوب استان باید در واگذاری زمین با منطقه آزاد هماهنگ و یکپارچه  باشند.

وی افزود : کمیسیون ماده  99 و ماده  100 که در این راستا می باشد باید اجرایی و قانونی شود.

وی بیان کرد: چنانچه در منطقه ای ساخت و ساز غیر قانونی انجام شود مسئولین مربوطه در این خصوص بایستی پاسخگو باشند ضمن اینکه هر گونه ساخت و ساز در منطقه باید با صدور پروانه کار و با مجوز قانونی باشد در غیر اینصورت برخورد قانونی صورت میگیرد.

هاشمی تصریح کرد: یکی از راههایی که مردم خسارت می بینند عدم آگاهی به حقوقشان می باشد.

وی گفت : دستگاههای مربوطه موظفند تا پایان سال فهرست تمامی تخلفات ساختمانی را اعلام نمایند.

۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۴۰