اخبار

بررسی چالشهای شهرهای استان از نظر سیما و منظر

بررسی چالشهای شهرهای استان از نظر سیما و منظر

     معاون هماهنگی امور عمرانی اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان 36 شهرستان وجود دارد که چالشها و مشکلات آنها از حیث سیما و منظر شهر بطور هفتگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

      دکتر کرد با اشاره به اینکه طرح تفصیلی جامع شهر زاهدان در حال اجرایی شدن است، گفت: در کمیسیونها و کارگروههای مربوطه مباحثی چون بافت سنتی، بازسازی و نوسازی بخشهایی از زاهدان مورد ارزیابی کارشناسان مربوطه قرار گرفته و تصمیماتی برای رفع چالشهای فوق اتخاذ شده است.

     وی افزود: تغییرکاربری برخی اماکن شهر زاهدان، ایجاد پارکینگها در محلهای مورد نظر و ساخت و سازهای شهری و مشکلات شهری با حضور شهرداریها، میراث فرهنگی، شورای شهر، مسکن و شهرسازی و استانداری در این جلسات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

     دکترکرد تصریح کرد: یکی از مهمترین معضلات شهر زاهدان حاشیه نشینی است و باید با تغییر چهره این مناطق معضلات اجتماعی آن را کاهش دهیم و این مناطق از شرایط  استاندارد  فاصله دارد.

     ایشان محدوده مطالعاتی مورد بررسی در طرح تفصیلی شهر زاهدان را حدود 120 هکتار اعلام کرد و افزود: از این 120 هکتار حدود 28 درصد آن مسکونی است و باید مراقب باشیم به بناهای تاریخی آسیبی نرسد.

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۷