اخبار

قیصر: در مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور، بازرسی چشمی تجهیزات و قطعات گازسوز خودرو توسط کارشناسان مجرب اجباری شد

قیصر: در مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور، بازرسی چشمی تجهیزات و قطعات گازسوز خودرو توسط کارشناسان مجرب اجباری شد
مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور از برگزاری دوره‌های آموزشی معاینه فنی با سرفصل بازرسی خودروهای با سوخت گاز طبیعی فشرده (CNG) به صورت مستمر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور مهندس قیصر با اعلام این خبر افزود: هدف از این دوره‌های آموزشی آشنایی مدیران، بازرسان و کارشناسان مراکز معاینه فنی از الزامات و فرآیند بازرسی خودروهای گازسوز و مخازن و قطعات آن می‌باشد. در حقیقت آموزش کلید شروع معاینه فنی خودروهای گازسوز در کشور می‌باشد.

مدیرعامل اتحادیه با اشاره به نهایی شدن دستورالعمل ماده 3آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو، بحث شروع معاینه فنی خودروهای گازسوز در مراکز معاینه فنی کشور را قریب‌الوقوع دانسته و خاطرنشان کرد که تمامی مراکز در اسرع وقت می‌بایست امکانات لازم برای انجام معاینه چشمی خودروهای گازسوز را تامین نمایند.

وی به تعداد زیاد خودروهای گازسوز کارخانه‌ای و همچنین خودروهای مجهز شده به مخزن CNG در کارگاه‌هاِ مجاز اشاره کرد و تعداد خودروهای مشمول بازرسی را حدود 5 میلیون خودرو برآورد نمود و اذعان داشت؛ به استناد ماده6 آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو مصوب 93/09/19 هیات محترم وزیران، مراکز معاینه فنی در مورد خودروهای دارای سوخت CNG، موظفند در هر دوره معاینه فنی، ابتدا نسبت به بازرسی چشمی تجهیزات و قطعات گازسوز اقدام نمایند و دراین خصوص تصریح کرد که در مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور، بازرسی چشمی تجهیزات و قطعات گازسوز خودرو توسط کارشناسان مجرب اجباری می‌باشد.

قیصر با بیان حساسیت موضوع بازرسی خودروهای با سوخت CNG و مسئولیت‌های دیده شده برای مراکز معاینه فنی در قبال حوادث روی داده برای خودروها در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، آموزش را به عنوان ابزاری برای تربیت نیروی کارآمد و خبره دانسته و تصریح کرد: برای اولین بار در کشور شاهد برگزاری دوره آموزشی معاینه فنی با سرفصل بازرسی خودروهای گازسوز در این سطح و تعداد نفرات زیاد می‌باشیم. ثبت نام این تعداد نفرات برای شرکت در دوره‌های آموزشی نشانه اعتماد مراکز به اتحادیه بوده و این موضوع بار مسئولیت اتحادیه را سنگین‌تر کرده است به طوری که با تلاش مدیران و کارشناسان اتحادیه سعی شده که بهترین امکانات و خدمات در خلال برگزاری دوره برای فراگیران فراهم و بهترین اساتید برای آموزش دوره به کارگیری شوند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور در پایان بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزش معاینه فنی خودروها در راستای آگاه‌سازی عمومی تأکید و خاطرنشان کرد: وحدت رویه و همدلی بین ارگان‌های مختلف نقش موثری در کاهش تخلفات و حوادث احتمالی در امر بازرسی خودروهای گازسوز خواهد داشت.

۱۸ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶