اخبار

نشست قائم مقام سازمان با کارخانه‌های داخلی برای تولید خودروهای حمل و نقل عمومی تشکیل شد

نشست قائم مقام سازمان با کارخانه‌های داخلی برای تولید خودروهای حمل و نقل عمومی تشکیل شد
نشست هماهنگی کارخانه‌های داخلی با مهندس راحتی قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در خصوص تولید خودروهای حمل و نقل عمومی، موضوع مصوبه ابلاغی دولت در زمینه برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دولت برای کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها صبح سه شنبه 12 مرداد تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در این نشست نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت،‌ سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، مدیران کارخانه‌های داخلی تولیدکننده خودروهای حمل و نقل عمومی، نمایندگان شرکت‌های لیزینگ و تنی چند از معاونان و مدیران سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور حضور داشتند.

در ابتدای این نشست مهندس راحتی قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در تشریح مصوبه اخیر دولت در زمینه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها گفت: به موجب مصوبه ابلاغی دولت در زمینه برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دولت برای کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها 22 هزار میلیاردریال تسهیلات به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر کلان‌شهرها اختصاص می‌یابد.

وی همچنین به سایر موضوعات این مصوبه از جمله اختصاص مبلغ 22 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 20 درصد از طریق بانک‌های عامل(ملی، ملت، صادرات، تجارت و توسعه تعاون) جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر کلان‌شهرها و تکالیف وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تنظیم  و انعقاد قرارداد خودروسازان با بانک‌های عامل ذی‌ربط اشاره نمود.

مهندس راحتی سپس برنامه پیشنهادی درخصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر کلان‌

شهرها شامل اتوبوس گازسوز، مینی بوس، کامیون، کامیونت و وانت گازسوز و انتظارات سازمان از کارخانه‌ها را در این مورد تشریح نمود .

در ادامه حاضران در جلسه نظرات و پیشنهادهای کارخانه خود در خصوص میزان ماشین آلات و خودروهای تولیدی را بیان نمودند و مقرر شد نظر نهائی خود را ظرف روزهای آتی اعلام نمایند
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۰۵