اخبار

پایان بررسی دستورالعمل ماده 3 آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو

پایان بررسی دستورالعمل ماده 3 آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو
کار بررسی پیش‌نویس دستورالعمل ماده 3 آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو پس از هشت جلسه تخصصی در کارگروه مربوطه در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در آخرین جلسه کارگروه تخصصی کار بررسی پیش‌نویس دستورالعمل مزبور و پیوست‌های آن با حضور اعضاء پایان یافت و مقرر شد آخرین نظرات طی هفته جاری به دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال شود.

طی جلسه آینده اعضای کارگروه متن نهایی را که شامل 59 ماده و 8 پیوست می‌باشد امضاء می‌کنند.

این کارگروه به موجب مصوبه (شماره۱۲۰۶۷۱/ت۵۰۸۹۱هـ مورخ: 1393/10/14 ) با مسئولیت وزارت کشور و عضویت وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد ایران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌شود.

پیش نویس آیین‌نامه کارگروه ماده 3 آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو توسط دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و با همکاری دفتر ایمنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، نمایندگان شهرداری‌های کلان‌شهرها و نمایندگان انجمن‌های صنفی مراکز معاینه فنی در ماه‌های گذشته تدوین شده و طی هشت جلسه در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت گرفته و اصلاحیه‌های صورت گرفته لحاظ شده و بحث در خصوص پیوست‌های آن هم انجام شد.

پیش نویس دستورالعمل ماده 3 این آیین‌نامه پس از تأیید اعضای کارگروه، در قالب یک دستورالعمل از طریق وزارت کشور به استانداری‌ها و شهرداری‌ها برای اجرا ابلاغ خواهد شد
۶ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۰۹