اخبار

بازدید از پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان

بازدید از پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان
گاز رسانی به مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق شهری و روستایی سیستان وبلوچستان از دغدغه های مهم مسئولین و مدیران دولت می باشد . بر این اساس برای بررسی روند اجرایی خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان دکتر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی از این پروژه بازدید به عمل آورد .

پیامد های گاز رسانی برای توسعه و پیشرفت هر منطقه بر هیچ کس پوشیده نیست .

     دکتر کرد با بیان اینکه انتقال گاز پیامد های اقتصادی و توسعه ای فراوانی را برای استان در پی خواهد داشت بر ضرورت تسریع در روند اجرای پروژه تاکید نمود .

      پروژه خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان به طول 265 کیلومتر از جنس لوله های فولادی با پوشش خارجی پلی اتیلن سه لایه به قطر 36 اینچ با قراردادی به مبلغ 700 میلیارد تومان در حال اجرا می باشد .


بازدید

      معاون هماهنگی امور عمرانی با بیان اینکه از این مبلغ 535 میلیارد ریال مربوط به خرید لوله و تجهیزات است که این مهم در حال انجام است و لوله ها از کارخانه های سطح کشور در حال حمل می باشد و مبلغ 165 میلیارد تومان نیز جهت اجرای پروژه می باشد .

      دکتر کرد با اشاره به اینکه از حدود 263 کیلومتر خط انتقال حدود 95 درصد آن مسیر سازی شده ( حدود 250/8 کیلومتر ) و  حدود 44 درصد خط انتقال به طول 104/2 کیلومتر حفاری مورد نیاز انجام شده است . ضمنا تا کنون در حدود 40 درصد مسیر رادیو گرافی انجام شده ( 93 کیلومتر) و بیش از 96 کیلومتر از مسیر نیز جوشکاری های مربوطه پایان گرفته است . همچنین 113 کیلومتر از لوله های مورد نیاز حمل شده است و ریسه گذاری 46 درصد از مسیر حدود 102/6 کیلومتر نیز صورت پذیرفته است .


بازدید  

      ایشان در این بازدید از لوله گذاری حدود 83/6 کیلومتر از مسیر خبر داد و با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی کل پروژه بر اساس بازدید قبلی ( خرداد ماه 95 ) حدود 29/9 درصد بوده و این درصد در پایان تیرماه به رقم 32/34 درصد رسیده است بر تسریع و سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه تاکید نمود به نحوی که اجرای طرح تا پایان سال جاری به اتمام برسد .

۵ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۵۲