اخبار

برگزاری ستاد استانی بازآفرینی شهری

برگزاری ستاد استانی بازآفرینی شهری
جلسه ستاد بازآفرینی شهری به ریاست استاندار و با حضور تیم کارشناسی کمیته فنی مشترک عمران و بهسازی شهری و مدیران دستگاههای اجرایی با هدف بررسی روند تنظیم سند باز آفرینی شهری در شهرهای هدف حاشیه نشینی استان (زاهدان ،زابل ، چابهار ، ایرانشهر و کنارک )در محل استانداری تشکیل گردید

       جلسه ستاد بازآفرینی شهری به ریاست آقای هاشمی استاندار و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و تیم کارشناسی کمیته فنی مشترک عمران و بهسازی شهری و سایر اعضاء با هدف بررسی روند تنظیم سند باز آفرینی شهری در شهرهای هدف حاشیه نشینی استان (زاهدان ،زابل ، چابهار ، ایرانشهر و کنارک )در محل استانداری تشکیل گردید .

در این جلسه هاشمی با اشاره به اینکه در برنامه های قبلی ،جمعیت امروز دیده نشده و به دلیل این عدم برنامه ریزی در حال حاضر با معضل جمعیت حاشیه نشین 45 درصدی در استان مواجه شده ایم بر ضرورت برنامه ریزی برای این موضوع تاکید نمود .

      استاندار با ابراز خرسندی از این که طرح دادن و اندیشیدن برای تدوین برنامه های توسعه به صورت بومی و محلی و تمرکززدایی از ابتدا نیز مورد انتظار بنده بوده است ، افزود : پروژه ای که بومی سازی شود وبا مداخله کارشناسان بومی به سرانجام برسد و با اهداف توسعه ملی و استانی سازگار باشد ارزش بیشتری دارد .

         وی تأکید کرد : ترکیبی از تیم تخصصی مرکز و تیم کارشناسی استانی و شهرستانی نیز به صورت متناظر شکل بگیرد و به گونه ای برنامه ریزی شود که علاوه بر برنامه مدون و کارشناسی بلندمدت ، در سال جاری نیز که به عنوان سال حاشیه نشینی در استان نامگذاری شده است ، برشهای اورژانسی و کوتاه مدت برای ساماندهی این معضل به مدیریت استان ارائه دهد .
     
هاشمی با اشاره به اینکه طرحی می تواند موفق باشد که از اقبال عمومی برخوردار باشد ، خاطرنشان کرد : اشتیاق را برای نقش آفرینی مردم و ذینفعان مناطق حاشیه نشین ایجاد کنید به دنبال اقدامات انگیزشی در محلات باشید تا مردم نیز ضمن اعتماد به مسؤلین همکاری لازم را با آنان داشته باشند .
استاندار در پایان سخنانش تدوین این طرح را افتخاری برای استان خواند و ابراز امیدواری کرد : این طرح مشمول فرسایش نشود و به عنوان یک برد استانی سرمایه ساز در مدت زمان منطقی و با برنامه ریزی مناسب منتج به تغییر سیمای شهری و زندگی مردم شود .
     
مجید روستا عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهرهای ایران نیز در ابتدای این جلسه گفت : علی رغم توجه و رویکرد دولت به بحث توسعه سیستان و بلوچستان ، این برنامه اقدام مشترک برای اولین بار در مقیاس استانی شکل گرفته است .
۳ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۵