اخبار

برگزاری جلسه بررسی و آسیب‌شناسی نحوه اتصال مراکز معاینه فنی با Database (پایگاه داده) فاوای ناجا

برگزاری جلسه بررسی و آسیب‌شناسی نحوه اتصال مراکز معاینه فنی با Database (پایگاه داده) فاوای ناجا
روز چهارشنبه 30تیرماه سال جاری جلسه تخصصی و تبادل‌نظر درخصوص اتصال بانک اطلاعات پلیس راهور ناجا با سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور (سیمفا) برگزار گردید.

صبح امروز جلسه‌ای پیرامون اتصال بانک اطلاعات پلیس راهور ناجا با سامانه سیمفا با حضور مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه، دکتر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور، مدیریت عملکرد، سلیمانی مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگوئی به شکایات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دکتر جعفرپور مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سرهنگ جعفری رئیس مرکز فاوا پلیس راهور ناجا، ابراهیمی رئیس اداره کل فناوری اطلاعات ناجا، مرادی مدیر اداره امنیت فناوری و اطلاعات ناجا، مهندس آجرلو مدیر فناوری و اطلاعات و کمالوند معاون نرم‌افزار شرکت توسعه ناجی، کارشناسان امنیت ناجا و هم‌چنین کارشناسان فنی مربوطه در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور برگزار شد.

در این جلسه که با هدف بررسی و ملاحظه آخرین وضعیت سامانه سیمفا و چگونگی اتصال آن به سامانه اطلاعات پلیس راهور ناجا برگزار گردید؛ به صورت تخصصی به بحث پیرامون مشکلات احتمالی و پیش‌رو تبادل اطلاعات بین این دو سامانه و راه‌کارهای پیشنهادی جهت مرتفع کردن آن، پرداخته شد.

مدیرعامل اتحادیه در ابتدا جلسه مقدم شرکت کنندگان در جلسه را گرامی داشت، سپس مهندس قیصر و دکتر شجاعان توضیحات اجمالی دررابطه با مشکلات پیش آمده طی چند روز اخیر حین پذیرش و ثبت خودروها در مراکز معاینه فنی کشور ارائه نموند و در ادامه کارشناسان فنی اتحادیه به صورت تخصصی مشکلات پیش آمده را تشریح نموده و مسایل مطروحه توسط حاضرین به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

در این نشست مواردی نظیر دلایل عدم پذیرش خودرو شامل نقص اطلاعات، عدم شناسایی توسط سامانه، تناقض اطلاعات مندرج در کارت خودرو با اطلاعات در جداول پایه دریافتی از پلیس راهور ناجا، استعلامات غیرضروری و ... بررسی شد که در نهایت پس از واکاوی، آسیب شناسی و تبادل نظر  مقرر گردید:

- هنگام مراجعه و پذیرش خودرو به مراکز معاینه فنی، چنان‌چه اطلاعات اخذ شده از سامانه راهور پلیس ناجا با اطلاعات کارت یا سند خودرو مغایرت داشته باشد، مراکز از پذیرش خودرو و انجام آزمون‌های معاینه فنی اجتناب نموده و جهت رفع تناقض موجود به مراکز شماره گذاری پلاک خودرو در شهرهای مربوطه مراجعه نمایند.

- اطلاعات دریافتی از سامانه پلیس راهور ناجا مبنای صحت اطلاعات خودرو قرار گیرد.

- در سامانه سیمفا فیلدی ایجاد گردد تا خودروهایی که به دلایل مختلف نظیر عدم یکسانی اطلاعات کارت خودرو با استعلام اخذ شده از سامانه راهور پذیرفته نمی‌شوند، تا 72 ساعت غیرقابل پذیرش در سایر مراکز معاینه فنی باشند.

- جهت بررسی و دریافت گزارشات سامانه سیمفا توسط پلیس راهور ناجا، دسترسی این سامانه در اختیار ارگان مذکور قرار گیرد.

- با توجه به افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور و عدم کفایت زمان کارکرد مراکز در پی اتصال سامانه سیمفا به سامانه اطلاعات پلیس راهور ناجا، پس از اطلاع رسانی رسانه‌ای، در صورت نیاز مراکز به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته فعالیت نمایند.

۲ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷