اخبار

بیش از 750 میلیارد تومان درآمد حاصل از تخصیص سوخت ناوگان دیزل شهری بر اساس پایش پیمایش

بیش از 750 میلیارد تومان درآمد حاصل از تخصیص سوخت ناوگان دیزل شهری بر اساس پایش پیمایش
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام کرد: در اجرای مصوبه هیات وزیران مبنی بر تخصیص سوخت ناوگان دیزل باری و مسافری درون‌شهری بر اساس پایش پیمایش؛ از مهرماه 94 تا خرداد ماه 95، بیش از هفت هزار و 547 میلیارد ریال صرفه جویی حاصل شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور با بیان مطلب فوق افزود: هیات دولت به منظور بهبود وضعیت موجود توزیع سوخت دیزل، مصوبه‌ای در تاریخ 14 بهمن 93 به تصویب رسانده که محتوای این مصوبه به دنبال آن است تا تحویل سوخت به هر خودروی مشمول در طرح یعنی کامیون، کامیونت، اتوبوس، مینی‌بوس‌های حمل‌ونقل بار و مسافر درون‌شهری و برون‌شهری با سوخت مصرفی نفت گاز تابع مقدار پیمایش آن باشد.

وی افزود: به منظور اجرایی شدن مصوبه یادشده سهمیه پایه ناوگان طی چهار مرحله کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر820 هزار دستگاه ناوگان باری و مسافری دیزل در کشور فعالند  که از این تعداد، حدود 528 هزار دستگاه یعنی 64 درصد بدون اسناد حمل و صورت وضعیت بوده و قاعدتا در بخش درون‌شهری مشغول فعالیت می‌باشند.

نوذرپور در ادامه در زمینه میزان کاهش سهمیه پایه در مراحل مختلف اجرای مصوبه یادشده اظهار کرد:  در مرحله اول که از ابتدای مهرماه 94 آغاز و تا انتهای آبان 94 ادامه داشته، میزان سهمیه پایه بطور میانگین 15 درصد نسبت به سهمیه اولیه کاهش داشته و 619 میلیون لیتر صرفه‌جویی در ناوگان باری و مسافری دیزل شهری حاصل شده است.

وی افزود: در مرحله دوم که از ابتدای آذرماه 94 آغاز و تا انتهای دیماه 94 ادامه داشته ، میزان سهمیه پایه بطور میانگین 25 درصد نسبت به سهمیه اولیه کاهش داشته و در این مرحله در مقایسه با مرحله اول به میزان 492 میلیون لیتر صرفه‌جویی در ناوگان باری و مسافری دیزل شهری حاصل شده است.

وی اضافه کرد: در مرحله سوم که در ماه بهمن 94 به اجرا در آمده است، میزان سهمیه پایه بطور میانگین 28 درصد نسبت به سهمیه اولیه کاهش داشته و در این مرحله در مقایسه با مرحله دوم به میزان 58 میلیون لیتر صرفه‌جویی در ناوگان باری و مسافری دیزل شهری حاصل شده است.

نوذرپور ادامه داد: در مرحله چهارم که از ابتدای اسفندماه 94 آغاز شده و تاکنون در حال اجراست، میزان سهمیه پایه بطور میانگین 29 درصد نسبت به سهمیه اولیه کاهش داشته ودر مرحله چهارم در مقایسه با مرحله سوم تا انتهای خردادماه سال جاری به میزان 87 میلیون لیتر صرفه‌جویی در ناوگان باری و مسافری دیزل شهری حاصل خواهد شد.

وی در خاتمه اعلام کرد: با توجه به اجرای مصوبه هیات دولت تا انتهای خردادماه سال جاری بیش از یک میلیارد و 257 میلیون لیتر صرفه‌جویی در ناوگان باری و مسافری دیزل شهری حاصل شده که معادل بیش از 7 هزار و 547 میلیارد ریال می‌باشد.

۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۵