اخبار

آغاز طرح کاهش به شرط اجرای سیمفا

آغاز طرح کاهش به شرط اجرای سیمفا
سامانه یکپارچه معاینه فنی(سیمفا) اطلاعات فنی تمام خودروهای کشور را در بر دارد.

به‌زودی تحول بزرگی در عرصه معاینه فنی خودروها رخ خواهد داد. افزایش کیفیت معاینه فنی در سراسر کشور، نظارت آنلاین پلیس بر برگه معاینه فنی خودروها و طرح کاهش ازجمله رخداد‌هایی است که طی سال‌جاری در کشور و تهران به اجرا در می‌آیند و اساس این اتفاقات، استقرار سیمفا(سامانه یکپارچه معاینه فنی) است.

سیمفا مقدمه طرح کاهش است

«اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا نقطه شروع قدم‌های بزرگ بعدی است.» این جمله‌ای بود که هوشنگ خندان‌دل، معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور اعلام کرد. وی در این‌باره اظهار کرد: اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا نقطه کلیدی اجرای طرح کاهش در تهران است که تأثیر زیادی در کنترل آلودگی هوا در سال‌جاری دارد.

وی، تجهیز مراکز معاینه فنی خودرو به دوربین‌های پلاک‌خوان و تجهیز این مراکز به امکانات سخت‌افزاری لازم و ارائه آموزش‌های تخصصی و اعمال استانداردهای لازم را سایر اقداماتی برشمرد که باید در آینده به آنها توجه شود.

خندان‌دل افزود: باید تاریخی را برای پایان دوره تست معاینه فنی خودرو مشخص کرد و تمرکز لازم را در تهران به‌دلیل دسترسی آسان دست اندرکاران طرح به مراکز معاینه فنی این شهر برای بررسی‌های تخصصی و هم‌چنین حجم بالای کار در این شهر داشته باشیم. وی در ادامه تأکید کرد: با اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا از این پس باید تمامی اقدامات و توجه‌ها را روی کیفیت کار متمرکز کنیم
۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۸