اخبار

قیصر: در صورت عدم برطرف نمودن ایرادات فنی توسط شرکت‌های تجهیز کننده، اجازه استفاده از دستگاه‌های شرکت‌های خاطی را در مراکز معاینه فنی خودروهای سراسر کشور نخواهیم داد

قیصر: در صورت عدم برطرف نمودن ایرادات فنی توسط شرکت‌های تجهیز کننده، اجازه استفاده از دستگاه‌های شرکت‌های خاطی را در مراکز معاینه فنی خودروهای سراسر کشور نخواهیم داد
روز گذشته جلسه‌ای با حضور مهندس قیصر مدیرعامل، صباغان قائم‌مقام و سایر مدیران، مسئولین و کارشناسان معاینه فنی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، درخصوص بررسی عملکرد شرکت‌های تولید و تجهیزکننده دستگاه‌های معاینه فنی برگزار گردید.
در ابتدای جلسه قیصر توضیحاتی را درخصوص استانداردهای لازم تجهیزات معاینه فنی بیان نمود و در ادامه کارشناسان مربوطه گزارش اجمالی از نحوه عملکرد شرکت‌های تجهیز کننده سیستم و دستگاه‌های معاینه فنی ارائه دادند.

در این جلسه عملکرد شرکت‌های تجهیز کننده در راستای نصب، راه‌اندازی و مکانیزاسیون مراکز معاینه فنی سراسر کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و تمهیدات لازم درخصوص تخلفات احتمالی این شرکت‌ها نظیر دراختیار گذاردن راه‌های دسترسی به اطلاعات آزمون خودروها قبل از انتقال به سامانه سیمفا، مشکلات امنیتی نرم‌افزار دستگاه‌ها و امکان تغییر در آنها، اتخاذ گردید.

مدیرعامل اتحادیه پس از بررسی مشکلات و تهدیدات پیش‌رو، اذعان داشت با توجه به این‌که معاینه فنی یکی از راهکارهای مؤثر برای کنترل خودروهای آلاینده و افزایش ایمنی خودروها می‌باشد باید با کمک مسئولین و کارشناسان معاینه فنی اتحادیه تمام توان خود را جهت از بین رفتن یا به حداقل رساندن تخلفات احتمالی در حوزه معاینه فنی به کار گیریم.

قیصر در ادامه اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک استانداردسازی لازم در تمامی زوایای معاینه فنی صورت پذیرد تا دغدغه مردم و مسئولین در زمینه معاینه فنی به حداقل ممکن کاهش یابد.

وی هم‌چنین در رابطه با شرکت توان سازان که یکی از شرکت‌های وارد کننده دستگاه با بند ماها می‌باشد تاکید نمود چنان‌چه شرکت مذکور تا پایان هفته جاری و در فرصت یک هفته‌ای که به این شرکت داده شده نسبت به رفع مشکلات و ایرادهای فنی اقدام ننماید، بدیهی است به مراکز معاینه فنی سراسر کشور اجازه استفاده از دستگاه‌های این شرکت را نخواهیم داد.

قیصر در پایان جلسه گفت: امیدواریم تا پایان شهریورماه سال جاری براساس استاندارهای اعلان شده، نسبت به نصب دوربین‌های پلاک خوان در مراکز معاینه فنی سراسر کشور اقدام گردد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲