اخبار

سردار تیمورحسینی: جرایم سخت‎گیرانه در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی

سردار تیمورحسینی: جرایم سخت‎گیرانه در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی
معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از انجام اقدامات و پیگیری دستگاه‌ها برای تجهیز مراکز معاینه فنی خودرو به دوربین‌های پلاک‌خوان خبر داد
به گزارش خبرگزاری برنا، سردار تیمورحسینی در خصوص خودروهایی که معاینه فنی ندارند گفت: درطول ماه مبارک رمضان، به هم‌وطنان برای دریافت معاینه فنی خودروهایشان اطلاع‌رسانی می‌کنیم و بعد از عیدفطر خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند، 40 هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که چه تعدادی از خودروها معاینه فنی نمی‌شوند، افزود: در حدود یک میلیون و 800 هزار خودرو معاینه فنی نمی‌شوند.

سردارحسینی در خصوص این‌که از ابتدای سال 90 با تصویب قانون، سن معاینه فنی از دو به پنج سال افزایش یافته است، گفت: بر همین اساس امروز در شهر تهران بیش از 40 درصد از خودروهایی که در حال تردد هستند، شامل دریافت معاینه فنی نمی‌شوند.

وی در ادامه یادآوری کرد: پنج سال معاینه فنی برای خودروها زمان طولانی است. امیدواریم که قانون بازنگری شود و خودروها بعد از  دو سال شامل دریافت معاینه فنی شوند؛ چرا که خودروهای فاقد معاینه فنی کمتر از 10 درصد در آلودگی هوا نقش دارند.

رییس پلیس راهور تهران با بیان اینکه نقص فنی به‌صورت مستقیم در بروز تصادفات دخالت دارد و وقوع تصادفات ناشی از معاینه فنی کمتر از 9درصد است، خاطرنشان کرد: بعد ازعید فطر خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند جریمه شده و اگر خودروها عیب و نقص داشته باشند، آن‌ها را متوقف می‌کنیم.

۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۳