اخبار

تسهیلات پرداختی به پروژه‌های درآمدزای شهرداری‌ها افزایش یافت

تسهیلات پرداختی به پروژه‌های درآمدزای شهرداری‌ها افزایش یافت
سرپرست دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از افزایش تعداد تسهیلات پرداختی این سازمان به شهرداری‌ها برای انجام پروژه‌های درآمدزا در سال جدید و کاهش زمان بررسی و تصویب درخواست تسهیلات شهرداری‌ها در این سازمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، جعفر ژیلایی‌اقدم با بیان این خبر افزود: در راستای سیاست‌ها و اسناد بالادستی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص هدایت شهرداری‌ها به سمت ایجاد درآمد پایدار با تعریف و اجرای هدفمند پروژه‌های درآمدزا و توسعه محور شهری، تامین منابع مالی لازم برای اجرای این طرح مهم در دستور کار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: هم‌زمان با ارتقاء سطح دقت و گزینش طرح‌های منتخب ارائه شده جهت دریافت تسهیلات بانکی، زمان رسیدگی به این درخواست‌ها نسبت به گذشته با هماهنگی‌های انجام شده با استانداری‌ها و دفاتر تخصصی و ذیربط موضوع در این سازمان کاهش یافته است.

ژیلایی‌اقدم هم‌چنین گفت: در دوماهه ابتدای سال جاری بالغ بر یکصد و هشتاد میلیارد ریال تسهیلات در این خصوص به شهرداری‌ها مصوب و آن‌ها برای دریافت به بانک عامل معرفی شده اند که این رقم معادل کل تسهیلات پرداختی در سال گذشته می‌باشد.

وی در ادامه افزود: با تمهیداتی که صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری به منظور تقویت و حمایت شهرداری‌ها برای ایجاد منابع درآمدی پایدار این رقم افزایش مناسبی نسبت به سال گذشته پیدا کند.

سرپرست دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با انتقاد از برخی شهرداری‌ها که به دلیل عدم پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی سنوات گذشته از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور موجب قفل شدن منابع حمایتی این سازمان برای خدمت‌رسانی به سایر شهرداری‌ها می‌شوند اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اساسی در این حوزه، وصول بدهی‌های معوقه برخی شهرداری‌ها و احیاء و تقویت ارائه منابع مالی به آنها بود که اقدامات موثری در این خصوص صورت گرفته است.

ژیلایی‌اقدم در پایان گفت: با توجه به اهداف سازمان در خصوص ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری‌ها، پروژه‌هایی در الویت دریافت تسهیلات قرار خواهند گرفت که شاخص‌های توسعه محوری هم‌چون مراکز گردشگری،‌ تجاری و تفریحی و یا صنایع پشتیبان شهری هم‌چون ایجاد کارخانجات آسفالت، بهره‌برداری از معادن شن و ماسه وکارگاه‌های تولید قطعات بتونی را درنظر گرفته باشند.

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶