اخبار

قیصر: زین پس هیچ‌گونه تخلفی در مراکز معاینه فنی قابل اغماض نبوده و با متخلف برخورد قانونی خواهد شد

قیصر: زین پس هیچ‌گونه تخلفی در مراکز معاینه فنی قابل اغماض نبوده و با متخلف برخورد قانونی خواهد شد
مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و دکتر جعفرپور مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از مراکز معاینه فنی خودروهای سبک استان البرز بازدید نمودند.

روز پنج‌شنبه 13خرداد ماه سال جاری قیصر با همراهی جعفرپور از مراکز معاینه فنی خودروهای سبک واقع در استان البرز بازدید به عمل آوردند. در این بازدید که در راستای چگونگی عملکرد مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در استان البرز انجام پذیرفت؛ مراکز معاینه‌فنی از جهت نحوه انجام آزمون توسط کارکنان مراکز و نحوه کار با دستگاه‌های آزمون، ارتباط بین دستگاه‌ها و برخط‌سازی با سامانه سیمفا، کالیبراسیون دستگاه‎های سوخت‌سنج و سه‌گانه، عملکرد قسمت‌های مکانیکی از قبیل غلطک‌های آزمون ترمز و شرایط فضای فیزیکی جهت انجام آزمون‌های معاینه فنی بررسی گردید.

قیصر طی این بازدید مهم‌ترین اهداف معاینه فنی خودروها را کاهش آلودگی هوا، مصرف بهینه سوخت، صرفه جویی در اقتصاد ملی، بالا رفتن استانداردهای کاری، کاهش تصادفات و جرایم در عبور و مرور و بهبود تردد خودروها دانست و توضیحاتی در این راستا ارائه نمود و گفت: معاینه فنی با کاهش آلودگی هوا و افزایش ایمنی یکی از عوامل مهم پیشگیری از بیماری‌های مهلک و تأمین کننده سلامت ساکنان شهرها محسوب می‌شود.

وی بیان داشت تمام تلاش خود را معطوف داشتیم تا ضریب تخلفات را به حداقل برسانیم، لذا بدیهی است زین پس هیچ‌گونه تخلفی در مراکز معاینه فنی قابل اغماض نبوده و با متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

گفتنی است قیصر و جعفرپور در ادامه این بازدیدها از شرکت پرزان صنعت دیدن نموده و از نزدیک در جریان تولید دستگاه‌های معاینه فنی قرار گرفتند.

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱