اخبار

اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا نقطه شروع قدم‌های بزرگ بعدی است

اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا نقطه شروع قدم‌های بزرگ بعدی است
به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهندس خندان‌دل گفت: اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا نقطه کلیدی اجرای IEZ در تهران است که تاثیر زیادی در کنترل آلودگی هوا در سال جاری دارد.
وی، تجهیز مراکز معاینه فنی خودرو به دوربین‌های پلاک‌خوان و تجهیز این مراکز به امکانات سخت‌افزاری لازم و ارائه آموزش‌های تخصصی و اعمال استانداردهای لازم را سایر اقداماتی برشمرد که باید در آینده به آنها توجه شود.

خندان‌دل افزود: باید تاریخی را برای پایان دوره تست معاینه فنی خودرو مشخص نمود و تمرکز لازم را در تهران به دلیل دسترسی آسان دست اندرکاران طرح به مراکز معاینه فنی این شهر برای بررسی‌های تخصصی و هم‌چنین حجم بالای کار در این شهر داشته باشیم.

وی در ادامه تاکید نمود: با اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا از این پس باید تمامی اقدامات و توجه ها را بر روی کیفیت کار متمرکز نماییم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور هم‌چنین گفت: عدم اتصال برخی مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا را طی مکاتبه‌ای به استانداران مربوطه اعلام نمایید تا جلوی کار این مراکز گرفته شود.

در این جلسه شجاعان رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور گزارشی در زمینه آخرین اقدامات صورت گرفته توسط این مرکز در خصوص سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران(سیمفا) بیان و مباحث ضرورت پشتیبانی کافی و تخصصی از این سامانه، برنامه‌ریزی برای تجهیز مراکز به دوربین‌های پلاک‌خوان و برنامه‌ریزی برای معاینه فنی خودروها در اول مهر را مطرح کرد.

در این جلسه هم‌چنین سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور گزارشی از آخرین وضعیت اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا ارائه نمود و گفت: در حال حاضر از 451 مرکز معاینه فنی در سراسر کشور، 414 مرکز مکانیزه هستند و 13 مرکز خارج از سامانه سیمفا هستند.

در این جلسه نماینده اصفهان گزارشی از اتصال مراکز معاینه فنی خودروی این شهر به سامانه سیمفا ارائه نمود و گفت: از ده مرکز معاینه فنی خودرو در اصفهان هفت مرکز به سامانه سیمفا متصل و سایر مراکز که به سیمفا وصل نبودند، تعطیل شده‌اند.

در این جلسه مقرر شد با توجه به پیش‌بینی افزایش تقاضا برای انجام معاینه فنی خودرو در ابتدای مهرماه، طرح توسعه مراکز معاینه فنی خودروها در شهرها در جلسه آتی کارگروه ارایه شود.

این جلسه صبح دوشنبه دهم خردادماه ماه با حضور خندان‌دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، راحتی قائم مقام، نوذرپور معاون امور شهرداری‌ها و جعفرپور مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، شجاعان رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور، مدیران عامل اتحادیه‌های مرتبط با حمل و نقل عمومی شهری، نماینده شهرداری تهران و سایر مسئولان ذیربط در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل شد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۸