اخبار

جلسات کارگروه‌های هماهنگی و راهبری حمل و نقل عمومی شهری تشکیل شد

جلسات کارگروه‌های هماهنگی و راهبری حمل و نقل عمومی شهری تشکیل شد
جلسات هماهنگی و راهبری چهار کارگروه مربوط به حمل و نقل عمومی شهری صبح دوشنبه سوم خردادماه ماه با حضور راحتی قائم مقام، نوذرپور معاون امور شهرداری‌ها و جعفرپور مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مدیران عامل اتحادیه‌های مرتبط با حمل و نقل عمومی شهری و سایر مسئولان ذیربط در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه طرح نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی، طبیبی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و مجری این طرح گزارشی از آخرین وضعیت این طرح و مسایل و مشکلات پیش روی آن ارائه نمود.

پس از بحث و تبادل نظر حضار درخصوص موضوعات مرتبط با این طرح، مقرر شد پیامک‌های ارسالی به راننده‌ها به منظور اطلاع‌رسانی سریع و به موقع از حالت تبلیغاتی خارج و بصورت پیامک خدماتی برای آنها ارسال و آخرین وضعیت این طرح به صورت مستمر اطلاع‌رسانی شود.

در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه طرح نوسازی 1500 دستگاه اتوبوس درون‌شهری، دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان گزارشی از آخرین وضعیت طرح و پیشرفت کار در پنج مرکز بازسازی اتوبوس‌ها در شهرهای اصفهان، اهواز، تهران، قزوین و مشهد ارائه نمود.

در ادامه پس از تبادل نظر در خصوص مسایل کاری مرتبط با این طرح، مقرر شد توانمندی‌های سایر شهرداری‌ها در این زمینه شناسایی تا در مرحله دوم اجرای طرح، مراکز بازسازی شهرهای جدیدی به آن اضافه شود.

هم‌چنین در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه ساماندهی بارشهری، طبیبی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و مجری این طرح گزارشی از آخرین وضعیت این طرح و مسایل و مشکلات پیش روی آن ارائه نمود.

در ادامه مقرر شد دستورالعمل صدور باربرگ شهری جمع‌بندی و در جلسه آینده ارائه و هم‌چنین تجربیات موفق شهرها، سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در این موضوع جمع‌بندی و در جلسات آتی مطرح شود.

در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه معاینه فنی خودرو پس از ارائه گزارشی در زمینه آخرین اقدامات صورت گرفته، مقرر شد موضوع جعل گواهی‌های معاینه فنی خودرو توسط نهادهای ذیربط به طور جدی پیگیری شود.

هم‌چنین با توجه به نیاز حجم بالای خودروهای موجود در پایتخت به معاینه فنی خودرو، مقرر شد شهرداری تهران طرح مربوط به این موضوع را در جلسات آتی ارائه نماید.

در این جلسه بر ضرورت اتصال مراکز معاینه فنی خودرو شهرداری‌های اصفهان و تبریز به سامانه یک‌پارچه معاینه فنی خودرو (سیمفا) به منظور جلوگیری از پیامدهای احتمالی ناشی از عدم اتصال تاکید شد و مقرر شد مکاتبات لازم هرچه سریع‌تر انجام شود.

۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۲