اخبار

وزیر کشور:لوایح مدیریت یکپارچه شهری و تامین درآمد پایدار برای شهرداری ها بطور جدی پیگیری می شود

لوایح مدیریت یکپارچه شهری و تامین درآمد پایدار برای شهرداری ها بطور جدی پیگیری می شود
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، عبدالرضا رحمانی فضلی پنجشنبه شب در یک نشست خبری در مشهد در پایان همایش استانداران کشور در پاسخ به سووالی در زمینه واگذاری امور به مردم اظهار کرد: دولت یازدهم بویژه رییس جمهوری به طور جدی معتقد است کار باید به دست مردم انجام شود و نمونه آن نیز همه قوانین و مقرراتی است که در سه سال گذشته در دولت داشته ایم .
وزیر کشور ادامه داد: حاکمیت ها در همه مسائل اعم از سیاست گذاری، هماهنگی، نظارت و ارزیابی مربوط به دولت است و آنچه که مربوط به حوزه قوانین، مقررات، خدمات رسانی و انجام وظایف شهری است به طور قطع در حوزه شهرداری ها خواهد بود .
وی در ادامه با اشاره به "مشهد 2017 " به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: این امر بسیار مهم و فرصتی ارزشمند است و همه باید همکاری کنند ضمن آن که وزارت کشور متولی تامین اعتبار این موضوع نیست .
وی گفت: قرار شده استاندار خراسان رضوی پیشنهادی را به عنوان مصوبه در این زمینه آماده و از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دولت ارائه شود .
وزیر کشور تصریح کرد : در این زمینه مهم جلب مشارکت و همکاری همه دستگاه ها بویژه مردم است .
وی با تاکید بر این که باید برای نهایت استفاده از ظرفیت مشهد 2017 باید مشارکت 31 استاندار را داشته باشیم ، ادامه داد که این استانداران اعلام آمادگی کرده اند و باید از این فرصت به طور جدی استفاده شود و هماهنگی های لازم صورت گیرد .

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۳۲