اخبار

جلسات کارگروه‌های هماهنگی و راهبری حمل و نقل عمومی شهری

جلسات هماهنگی وراهبری چهار کارگروه مربوط به حمل و نقل عمومی شهری صبح دوشنبه 27 اردیبهشت‌ماه با حضور مهندس راحتی قائم مقام و نوذرپور معاون امور شهرداری‌ها و جعفرپور مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌‎های کشور، محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مدیران عامل اتحادیه‌های مرتبط با حمل و نقل عمومی شهری و سایر مسئولان ذیربط از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این سازمان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه طرح نوسازی 90هزار دستگاه تاکسی، طبیبی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و مجری این طرح گزارشی از آخرین وضعیت این طرح و مسایل و مشکلات پیش روی آن ارائه نمود.

پس از بحث و تبادل نظر حضار در خصوص این طرح، مقرر شد به منظور رفع مشکلات و تسریع در اجرای آن جلساتی در اولین فرصت با بانک‌های عامل این طرح و شرکت ایران خودرو تشکیل شود.

هم‌چنین در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه معاینه فنی خودرو که در آن شجاعان رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور و نماینده شهرداری تهران نیز حضور داشت، گزارشی در زمینه آخرین وضعیت سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران(سیمفا) از سوی قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور ارائه شد.

در ادامه درخصوص مسایل مطرح در زمینه یکپارچه‌سازی صدور گواهی برخط معاینه فنی خودروهای سبک در کشور و مشکلات فنی آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد برای هماهنگی بیشتر جلساتی با حضور نمایندگان مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور، اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، شهرداری تهران و دفتر حمل و نقل عمومی وترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل و نتیجه آن در جلسه آینده کارگروه ارائه شود.

در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه طرح نوسازی 1500 دستگاه اتوبوس درون‌شهری که از برنامه‌های راهبردی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سال جاری است، دفتر حمل و نقل عمومی وترافیک شهری سازمان گزارشی از اخرین وضعیت طرح و پیشرفت کار ارائه نمود.

در ادامه گزارشی از پنج مرکز بازسازی اتوبوس‌ها در شهرهای اصفهان، اهواز، تهران، قزوین و مشهد ارائه و پس از تبادل نظر درخصوص مشکلات و مسایل کاری پیش‌روی طرح، مقرر شد گزارش پیشرفت کار این طرح به صورت هفتگی ارائه شود.

در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه ساماندهی بارشهری، طبیبی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و مجری این طرح گزارشی از آخرین وضعیت این طرح و مسایل و مشکلات پیش‌روی آن ارائه نمود.

در ادامه در خصوص برگزاری مناقصه اجرای طرح یکپارچه حمل و نقل بار درون‌شهری شامل چهار سامانه "شناسایی،ثبت نام و ساماندهی"، "صدور باربرگ شهری"، "تسهیم منافع میان ذینفعان" و "هوشمندسازی" تبادل نظر صورت گرفت.

مطابق مصوبه دولت تا شهریور ماه سال جاری، تخصیص سهمیه سوخت دیزل ناوگان مسافری و بار درون‌شهری براساس پایش پیمایش انجام و در راستای اجرای مصوبه مذکور بحث ساماندهی بارشهری طی ماه‌های آتی در کشور اجرایی می‌شود.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۹