اخبار

دستورالعمل جدید معاینه فنی خودرو ها

دستورالعمل جدید معاینه فنی خودرو ها
مدیر عامل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری گفت: دستورالعمل جدید معاینه فنی خودروها هفته آینده ابلاغ می شود و خودروها دقیق تر معاینه می شوند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور، امیر جعفرپور مدیر عامل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در بیست و نهمین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور گفت: دستورالعمل جدید معاینه فنی هفته آینده ابلاغ خواهد شد که چندین برابر سخت تر شده چرا که در بحث دیاگ، دور تند و کند آزمون آلاینده ها، آزمون صدا و نور چراغ، شدت زاویه و بازدید ظاهری سختگیرانه تر عمل می شود.

جعفرپور ادامه داد: تست قسمت گازسوز با رعایت موازین ابلاغیه سازمان ملی استاندارد اجباری شده و معاینه گازسوز تاکسی های زیر شش سال، بایستی در سال دوم شروع شود همچنین این زمان برای تاکسی های بالای شش سال و ۱۰ سال به ترتیب به شش ماه و سه ماه کاهش پیدا کرده است.

مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری با اشاره به اینکه اگرچه ممکن است این اتفاق در کنار افزایش هزینه دو برابری معاینه فنی، مطلوب افراد نباشد گفت: خدمات معاینه فنی از یک کار سه دقیقه ای به کاری که زمان سنجی آن به نیم ساعت تغییر یافته افزایش پیدا کرده و انتظار داریم که خودروی ایمن تر و با آلایندگی کمتر در شبکه حمل و نقل کشور، با حفظ ایمنی مسافران داتشه باشیم.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴