اخبار

تشکیل جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف برنامه های احیا،بهسازی و نوسازی شهر با حضور استاندار محترم

تشکیل جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف برنامه های احیا،بهسازی و نوسازی شهر با حضور استاندار محترم
تشکیل جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف برنامه های احیا،بهسازی و نوسازی شهر با حضور استاندار محترم و دکتر روستا، عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی و خانم اسکندری،مدیر بودجه شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی

جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف برنامه های احیا،بهسازی و نوسازی شهر با حضور استاندار محترم و دکتر روستا، عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی و خانم اسکندری،مدیر بودجه شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی تشکیل گردید.

در این جلسه شهردار محترم زاهدان ضمن ارائه گزارش در رابطه با آخرین اقدامات انجام شده در جهت بهبود وضعیت محله های شهر زاهدان عنوان نمود: مطالعات مربوط به آرمانشهر توسط مشاور طرح در حال پیگیری و انجام می باشد. همچنین در راستای حل معضل حاشیه نشینی در شهر تخفیف 50 درصدی برای متصرفین حاشیه شهر در کمیسیون فروش در نظر گرفته شده است. میادین سظح شهر زاهدان نیز بازسازی که این امر به تغییر چهره شهر کمک شایانی نموده است. همچنین اقدامات بسیار خوبی در جهت جمع آوری واحد های فروش مرغ زنده و جمع آوری زباله در سطح شهر انجام شده است. همچنین در سال جاری یک سوم اعتبارات عمرانی به حاشیه شهر اختصاص یافته است.

در این جلسه همچنین جناب آقای موهبتی فرماندار محترم شهر چابهار با بیان اینکه شهرستان چابهار  بیشترین درصد و مساحت و جمعیت حاشیه نشین نسبت به جمعیت شهر را داراست عنوان نمود این شهر در مقوله حاشیه نشینی دارای رتبه اول در کشور می باشد به همین جهت نگاه ویژه مسئولین امر را در این رابطه می طلبد.

جناب آقای مهندس مالکی،رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز ضمن اشاره به اختصاص بودجه ای قابل توجه به حل مشکل حاشیه نشینی در استان اعلام نمود شهرستان چابهار در این زمینه از اولویت های این سازمان می باشد.

در پایان جلسه نیز جناب آقای مهندس هاشمی استاندار محترم سیستان و بلوچستان ضمن بیان ضرورت آگاهی مردم نسبت به حقوق خویش ، خواستار برگزاری این گونه در سطح محلات برای هرچه بهتر شنیده شدن مشکلات مردم توسط مسئولان شد.

ایشان همچنین عنوان نمود برای حل مشکل حاشیه نشینی مثلث دولت - مردم و گروههای مشارکتی باید وارد عمل بشوند و در این زمینه استان ما به نگاهی فراتر از نگاه استانی و به توجه ویژه در سطح کشور نیازمند است.

در همین راستا و در جهت تصمیم گیری بیشتر در این رابطه جلسه بعدی ستاد بازآفرینی در دفتر جناب آقای دکتر کرد معاون محترم هماهنگی امور عمرانی برگزار گردید و در این جلسه نیز مسئولین به ارائه راهکار های عملی و تخصصی جهت رفع مشکل حاشیه نشینی در استان پرداختند.

جلسه ستاد بازآفرینی 2 

جلسه ستاد بازآفرینی 1

 

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۱۱